Výhody studenej sprchy, ktoré vás presvedčia

Kľúčom k dobrému zdraviu je studená voda, pretože vám dodáva náboj vitality a naplní vaše telo  energiou. Je toho samozrejme viac, a preto si povieme, aké sú výhody sprchy a jej správne využívanie tak, aby nedošlo k poškodeniu vášho zdravia?

Účinný prostriedok na posilnenie imunitného systému

Takmer všetci odborníci sa zhodli na tom, že studená sprcha posilňuje imunitný systém a zvyšuje obranyschopnosť tela. Pod vplyvom studenej vody sa aktivuje imunitný systém, metabolizmus sa urýchľuje a vaše telo sa cíti oveľa lepšie.

Samozrejme, že ideálne je, aby ste tieto účinky studenej a chladnejšej vody testovali na sebe postupne s meniacou sa intenzitou teploty vody, no budete k tomu potrebovať aj dobrý sprchový kút, kde vás zvlaží prúd tečúcej vody.

Vedeli ste to?

Vo Švédsku sa deti dokonca od samého začiatku učia spať na chladnom mieste a posteľ je často umiestnená na balkóne. Takto “vychované” deti majú menšiu pravdepodobnosť vzniku ochorenia a ich spánok je silný a zdravý. Takže chlad je pre naše telo celkom prospešný a neuškodí ani vám, ak sa ráno po prebudení ochladíte v modernom umývadle studenou vodou.

Zabojuje s vašimi kalóriami

Studená sprcha a voda podporuje stratu hmotnosti. Po studenej sprche potrebuje telo dodatočné teplo na to, aby sa zahrialo. Výsledkom je, že nahromadené tuky sú spálené oveľa rýchlejšie, telo dostane impulz a novú energiu a urýchľuje svoj metabolizmus.

Opäť niečo pre zaujímavosť. Vedci z Virgínie uskutočnili štúdiu, ktorej výsledky ukázali, že studená sprcha ovplyvňuje oblasť mozgu, ktorá je zodpovedná za pocit šťastia a radosti.

Poriadne vás prekrví

Bolí vás často hlava a máte problémy s nízkym tlakom? Vyskúšajte aspoň raz za čas chladnejšiu sprchu. Je to užitočná procedúra, najmä pre ľudí, ktorí majú problémy s krvným obehom. Pod vplyvom vody krv začne cirkulovať aktívnejšie, vďaka čomu sa kyslík šíri po celom tele. Takže zas a raz jeden dobrý dôvod na to, prečo si z kvalitnej vodovodnej batérie pustiť radšej studený prúd vody.

Najdokonalejšie wellness v pohodlí domova

Studená sprcha je ako vynikajúca prevencia mnohých chorôb – srdca, ciev alebo kŕčových žíl. Pomáha bojovať s apatiou, pôsobí na receptory, ktoré sú na koži, takže všetky impulzy idú priamo do mozgu, čím sa znižuje vplyv stresu na človeka. Voda vás zbaví úzkosti a podráždenia, upokojuje a zároveň dodá novú energiu. Je to ten najdokonalejší wellness pre vaše telo, ktorý si môžete dopriať aj doma!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!