Keď šperk, tak z ocele!

Šperk je predovšetkým ozdobou. Každý z nás sa chce páčiť iným a chce mať zo seba dobrý pocit. Aj keď sú to zväčša ženy, ktoré sa nimi pýšia, ani muži nezaostávajú. Zostáva síce pravdou, že len ťažko si dokážeme predstaviť muža s nejakým swarovski šperkom, avšak na druhej strane už hádam ani nenájdeme chlapa, ktorý by na sebe nemal aspoň jeden šperk.

Všetci máme iný vkus a tomu sa dokonale prispôsobujú výrobcovia aj obchodníci so šperkmi. Nemožno sa teda čudovať, že ponuka šperkov pre pánov je naozaj široká. Rôzne materiály, rôzne veľkosti, tvary a vzory. K videniu je toho skutočne veľa. Od jemných náramkov na ruku, cez vzorované prstene až po hrubé, masívne retiazky na krk.

Pri výbere vhodného šperku, je v dnešnej dobe chtiac-nechtiac, dôležitým faktorom aj cena. Kto chce zlato, musí si priplatiť a kto chce biele zlato, bude potrebovať ešte viac. Dlhý čas boli cenovo prijateľnejšou alternatívou šperky zo striebra, no aj tie už dnes majú veľkú konkurenciu v podobe ocele, presnejšie chirurgickej ocele.

Keď človeku poviete oceľ, predstaví si skôr žeravé železo, než vkusný módny doplnok. V súčasnosti sa, ale oceľové šperky dostávajú čoraz viac do popredia záujmu, a to najmä u mladšej generácie. Dôvod je jednoduchý – výhodná cena. Ja sám, keď som si kupoval svoj prvý oceľový prsteň, som bol taký prekvapený z nízkej ceny, že som si kúpil rovno dva.

Výhod je však viac, ako len prijateľná cena. Oceľ je veľkým favoritom aj u alergikov. Je totiž hypoalergénna a tak tí, ktorí z dôvodu nepríjemných alergických reakcií nemohli šperky nosiť, ju naplno využívajú. Z môjho pohľadu, je veľkým plusom aj extrémne jednoduchá starostlivosť a údržba. Oceľ nezmení svoju farbu a lesk, ako to môžeme vidieť pri striebre. Nehrdzavie a aj po rokoch vyzerá rovnako, ako v deň jej nákupu. Navyše je pevná a takmer ju nemožno poškriabať. Ak sa zašpiní, umyjete ju jednoducho pomocou vody, prípadne mydla.

Chirurgická oceľ ponúka jednoduchosť, ktorá vyzerá dokonale. Hoci ťažko niekedy úplne vytlačí ostatné materiály, je výhodnou alternatívou, ktorú jednoznačne mnohí ľudia ocenia.

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!