Alkohol v práci

Alkohol v práci je v dnešnej dobe už normálna vec a v spoločnosti veľmi známy a ospevovaný fakt. Zamestnávatelia si s týmto vážným problémom nevedie dať rady a kvôli tomu vznikajú časté nehody na pracovisku, slabá pracovná morálka a pracovné výkony na bode mrazu.

Hlavné dôvody pitia alkoholu na pracovisku sú známe faktory, ktorým sa dá určite zabrániť.

  • Stres v práci je hlavný faktor, ktorý spôsobuje nervozitu u každého zamestanca. Nedávne video, ktoré sme pridali (Keď sa darí, tak sa darí) názorne ukazuje, čo môže spôsobiť stres na pracovisku. Pokiaľ dostanete prácu, ktorou si nie ste istý, nemôžete hneď panikáriť, ale všetko je hlavne o čase. Rozložte si sily, zamyslite sa nad činnosťou a verte, že všetko zvládnete.
  • Ďalším problémom je veľký objem práce. Niektorí zamestnávatelia si neuvedomujú, že všetko sa nedá stihnúť za pár hodín. Ale aj tu existuje rada, ktorou sa môžete riadiť pri tomto probléme. Komunikácia medzi podriadeným a nadriadeným je kľúčová. Dohodnite sa, že prácu odvediete v rôznych intervaloch.
  • Cestovanie za prácou tvorí tiež dôvod pitia alkoholu. Možno si myslíte, že je to jednoduché odísť za prácou, získať lepší plat prípadne dobré miesto vo firme,ale zároveň odchádzate aj od svojej rodiny a priateľov, s ktorými ste deň čo deň v stálom kontakte. Aj toto sa dá vyriešiť, častými hovormi s blýzkymi.

Samozrejme mohli by sme menovať ďalšie a ďalšie dôvody pitia alkoholu na pracovisku, avšak je len na Vás ako sa zariadíte. Každý problém má aj svoje riešenie!

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!