Čistenie ozónom a jeho výhody

Rozmýšľali ste už niekedy nad čistením prostredníctvom ozónu? Frustruje vás špina, mastnota a dlhodobý zápach? Poradíme vám, ako na to. Pripravili sme pre vás stručného sprievodcu čistenia ozónom. Vďaka nemu zistíte, ako táto revolučná metóda čistenia funguje a aké sú jej hlavné výhody.

Čo je to ozón?

Jedná sa o prírodnú látku, ktorá pri čistení a dezinfikácií dokonale nahrádza väčšinu chemických prostriedkov. Vďaka jeho plynnej forme sa jeho molekuly dostanú aj na miesta, kde sa bežné čistiace prostriedky nedostanú.

Okrem toho, že váš priestor dlhodobo zbavíte zápachu, má čistenie ozónom nespočetné množstvo benefintov. Preto vás pomocou tejto metódy odborník dokáže nadobro zbaviť rôznych plesní, vírusov a baktérií, ktoré na prvý pohľad síce nevidíte, ale obklopujú nás takmer všade.

Aké je využitie oźonu?

Okrem využitia ozónu v rôznych priestoroch ako sú fitness a wellness centrá, kancelárske priestory, zdravotnícke zariadenia, obytné priestory a pod.,  jeho uplatnenie nachádzame aj v automobilovom priemysle. Ozónom dokážete prečistiť klimatizáciu vo vašom aute, deodorizovať a dezinfikovať celý interiér vášho vozidla.

Prečo používať ozón?

Narozdiel od rôznych chemikálií a prístrojov, ako sú napríklad tepovače, ozón nezanecháva žiadne škvrny na kobercoch, koži, šemiši a iných tkaninách. Vzduch v miestnostiach, halách, skladoch, bytoch,  alebo kanceláriách zostáva pri správnej aplikácií ozónu bez zápachu a iných nežiadúcich účinkov. Dokonale vás okrem už spomenutých vírusov, plesní a baktérií zbaví aj mikroorganizmou, ktoré sú voči bežnne používatným čistiacim prostriedkom imúnne.

Ako to prebieha?

Celý proces ozoniácie prebieha koronovým výbojom, ktorý vzniká v sklenených trubiciach. Prístroj vyrábajúci ozón zo vzduchu sa umiestni do vášho uzatvoreného priestoru alebo vozidla. Po približne 20 minútach (v závislosti od veľkosti priestoru) je celý proces ukončený, stačí len vyvetrať a hotovo.

Aj keď sa tento proces zdá na prvý pohľad jednoduchý, tak je potrebné aby ste dodržali správny postup. Dokonale tým ochránite vaše zdravie a maximalizujete tiež celý účinok čistenia a dezinfikácie.

Ako začať s ozónovým čistením?

Odporúčame vám preto, aby ste si objednali túto službu u renomovanej upratovacej firmy a zistili, či je čistenie ozónom pre vás vhodné a tiež, ako veľmi vám dokáže tento malý zázrak zlepšiť život.

Záver

Oboznámili sme vás s ozónom, jeho priebehom a výhodami. Ak radi skúšate nové veci a čistenie oźonom vás nadchlo, tak ho určite vyskúšajte.

Podľa viacerých štúdií dokáže ozón až 100 krát rýchlejšie zničiť bakétrie ako chlor. Rovnako vás dokáže zbaviť až 99,9% organizmov, ktoré sú vo väčšine prípadov zdrojom rôznych zdravotných problémov.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!