Rodinná dovolenka na Slnečnom pobreží

Chcete si leto užiť v príjemnej klíme a v cenovo dostupnej destinácii? Nemáte radi zdĺhavé presuny a lepšie sa cítite v známejších európskych letoviskách? Na Slnečnom pobreží v Bulharsku vám bude nanajvýš komfortne a relaxačne. Letovisko sa nachádza v južnej časti Bulharskej riviéry a dovolenkárom ponúka všetko, po čom v lete najviac túžia!

Bulharské Slnečné pobrežie si už niekoľko dovolenkových sezón drží status známeho a obľúbeného rekreačného strediska, a to nielen pre slovenských dovolenkárov. Túto prímorskú oblasť pri Čiernom mori vyhľadávajú práve tí, ktorým nevyhovujú extrémne teploty v exotických destináciách. Za priemerných letných teplôt okolo 28 °C si tu viete dopriať takmer všetok dovolenkový luxus.

Slnečné pobrežie obklopujú aj horské previsy. Môžete sa tu preto tešiť na príjemný chládok a osvieženie prúdiace aj od mora. Počas dovolenkovej sezóny Slnečné pobrežie najviac vyhovuje mladým rodinám s deťmi. Turisti toto stredisko milujú aj pre širokú škálu dostupných možností na aktívnu športovú rekreáciu. Od vodných lyží cez jazdu na banánoch až po drahšie golfové rezorty sú dôkazom, že sa tu dá zažiť jednoznačne všetko. Zábava sa tu rozhodne nekončí po západe Slnka. Mladí sa radi prichádzajú uvoľniť do známych nočných podnikov. K tým najviac navštevovaným patrí Cacao Beach a Briliantin Beach Bar.

Ak má Slnečné pobrežie charakter vynikajúcej rodinnej dovolenky, netreba zabúdať ani na tých najmenších. Hlavne ich rodičia ocenia pokojný, teplý a bezpečný vstup do mora. Deti poteší nejeden bazén so skákacími hradmi, mini aquapark či jazda na poníkoch. Obľúbená je aj plavba loďou do zátoky, kde už na nich bude čakať maskot Robinsona Crusoea.

Exotické rozmery vašej dovolenky na Slnečnom pobreží

Ak sme v úvode naznačili, že na Slnečnom pobreží nebudete mať kontakt s prímorskou exotikou, berieme to späť! Slnečné pobrežie je naozaj exkluzívnou destináciou s pekne tvarovanými pieskovými dunami. Aj z názvu vyplýva, že je to pravdepodobne najviac slnečné pobrežie pri Čiernom mori. Uvádza sa, že dokonca viac než na floridských plážach. Aj v špičkových hotelových rezortoch budete mať k dispozícii služby kvalitných masážnych salónov a rôznych kozmetických procedúr.

Slnečné pobrežie je známe aj vďaka čistým, udržiavaným plážam a priezračným vodám. Jednou z najznámejších pláží je Sunny Beach. Pokrýva ju jemný zlatistý piesok. Dovolenkári si tu musia odoprieť túžbu po tichej a pokojnej dovolenke. Je to stredisko plážového nočného života a športových aktivít. Podobný turistický ruch očakávajte aj na pláži Golden Sands.

Fakultatívne výlety na Slnečnom pobreží majú tie najrôznejšie podoby. Klasikou je napríklad výlet do historického centra Nessebar s bohatou stredovekou kultúrou. Jednodňový výlet s deťmi si doprajte v známom Delfináriu alebo v neďalekej tureckej metropole, Istanbule. Aj tam vás bude ovievať príjemný “exotický“ vánok.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!