Zistite prečo mužov už od detstva fascinujú zbrane

Aj vy patríte k tým, ktorí sa už v mladosti hrali na strielačky a boli fascinovaní všetkými možnými zbraňami? Potom patríte k väčšine. K väčšine chlapcov, ktorí uprednostnili hru na strielačku pred akoukoľvek inou. Rozmýšľali ste však o tom, čo ich/vás k tomu viedlo? Prečo ich tak veľmi fascinovali všetky nielen strelné zbrane? Za všetko môže príroda, chcete vedieť čo konkrétne?

pistol-1350484_640

Túžba po moci a dominancia

Za to, že chlapcov priťahujú všetky tie zbrane, nepriestrelné vesty a svietiace lasery môže testosterón. Teda hormón, ktorého majú muži viac ako ženy, tým sa aj vysvetľuje, prečo sa chlapci radšej hrajú s pištoľkami a dievčatá s bábikami. Testosterón spôsobuje to, že chlapci aj muži túžia po moci a dominancii vo svojej sociálne skupine. No fajn, ale to ešte stále nevysvetľuje tie zbrane.

A prečo tie zbrane?

Máte pravdu, stále to nevysvetľuje tú fascináciu zbraňami. Tá vznikla kvôli pozorovaniu. Chlapec vidí, že policajt nosí zbraň a aj to, že je to autorita. Potom vidí seriál, kde po nemeckej diaľnici preskakuje po autách Semir, ktorý vďaka zbrani zneškodní nebezpečného zlodeja. Takže si dieťa vytvorí asociáciu, že zbraň mu pomôže dodať určitú moc a zlepšiť jeho postavenia v jeho sociálnej skupine.

Je to nebezpečné?

Mnoho rodičov sa pýta, či takéto detské hry nemôžu negatívne ovplyvniť ich ratolesti neskôr v dospelosti. Či sa kvôli nevinným detským hrám nemôžu vydať na zlé chodníčky. Na zlé chodníčky sa dieťa môže vydať kedykoľvek bez ohľadu na to, aké hry obľubovalo v mladosti. Touto problematikou sa zaoberalo mnoho psychologických výskumov a ani jednému z nich sa nepodarilo preukázať spojitosť medzi detskými hrami a tým, že z dieťaťa v dospelosti vyrástol agresívny jedinec. Jednoducho niekoho bavia viac strielačky, iný sa radšej pohojdá na záhradnej hojdačke.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!