Prečo milovať Absinth

Je veľké množstvo druhov alkoholu, ktoré sú obľúbené po celom svete, vďaka ktorým sa dokonca preslávili aj niektoré mestá alebo oblasti.

Či už je to kvalitný rum z karibskej oblasti, vodka z Ruska, írska alebo škótska whisky, mexická tequila alebo francúzske vína alebo brandy. Každý jeden druh je špecifický, jedinečný, obľúbený a známy po celom svete, avšak sú druhy alkoholu, ktoré sú menej známe a vzbudzujú rešpekt pred jeho pitím. Medzi ne patrí aj Absinth.

V súčasnosti rozlišujeme dva druhy absinthu. Jeden je francúzsky, prípadne švajčiarsky, ktorý sa destiluje a označuje ako pravý absinthe. Ten sa pije už celé stáročia riedením studenou vodou v pomere 1:3. Druhý typ je východoeurópsky variant, ktorý sa označuje ako absinth (bez posledného “e”), ktorý vznikol v 90. rokoch v Českej republike a má modrú, červenú, prípadne inú chemickú farbu. Ten je miešaný za studena pomocou liehu, aróm, extraktov a zafarbený chemickými farbivami (éčkami). Český Absinth ale v žiadnom prípade nepredstavuje pôvodnú podobu tohto nápoja a kvôli nim si môžete bohužiaľ pokaziť dojem o pravom absinte, ktorý vyzerá, chutí a vonia úplne inak.

Aj napriek tomu je vďaka špecifickým farbám jedinečný a každá farba má iný obsah alkoholu a chuť, ktoré treba už len ochutnať.

Pite s rozumom, od 18 rokov.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!