Vysoké Tatry nie sú len o turistike: Tieto atrakcie si v lete určite užijete

Zunovalo sa vám len chodiť po kopcoch? Vysoké Tatry ponúkajú nemálo možností na turistiku, oddych i zábavu. Tieto letné atrakcie vo Vysokých Tatrách určite vyskúšajte, o zábavu budete mať postarané.

V Tatrách na kolieskach

Čo tak zažiť dobrodružnú jazdu na horských kárach? Nemajú zložité ovládanie a zabavia sa pri nich všetky vekové kategórie, deti aj dôchodcovia. Spoznávať krásy Tatranskej Lomnice môžete aj na kolobežkách. Začiatok tejto trate nájdete pri bufete na medzistanici a končí pri stanici kabínkovej lanovky Tatranskej Lomnice. Nemusíte sa ničoho obávať, ide o asfaltovú trať s dĺžkou 2,8 kilometra. Zábavnú jazdu si určite užijete.

Mini Tatralandia park

Letná sezóna praje aj detským aktivitám. Medzi obľúbené atrakcie vo Vysokých Tatrách nepochybne patrí aj mini detský raj na Štrbskom plese, ktoré poblázni každé dieťa. V parku nájdu vaše ratolesti plno detských atrakcií. Môžu si zajazdiť na pretekárskej formule či autíčkach, prípadne na mini lodičkách. Mini Tatralandia Park nájdete na Štrbskom Plese pod skokanskými mostíkmi.

Bobová dráha

Adrenalínovú zábavu ponúka aj horská dráha Tatrabob v Tatranskej Lomnici. Bezpečnú jazdu si vďaka špeciálnej konštrukcii môžete užiť v lete aj zimných mesiacoch. Automatický systém vás z dolnej stanice, kde vás obsluha zapne bezpečnostnými pásmi, vyvezie na vrcholovú stanice po vlečnej dráhe. Boby sa odopnú z lana a vy môžete mieriť do konečnej stanice, pričom si rýchlosť ovládate sami pomocou bŕzd.

Bláznenie sa na gumenom kolese

Bláznivú zábavu plnú adrenalínu si môžete vychutnať na atrakcii nazývanej summertubing. Nájdete ju na Hrebienku, odkiaľ sa spustíte na gumenom kolese dole toboganom dlhým 100 metrov. Zážitková jazda poblázni deti aj dospelých. Na Hrebienok sa môžete vyviezť pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca.

Foto: Bigstockphoto.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!