Ocitli ste sa nad profesijnou priepasťou? Požiadajte o pomoc kariérneho poradcu!

Život ponúka mnoho zmien, len nie každý sa im prispôsobí okamžite. Je pestrý na výzvy, čím sa môžete posunúť vpred, ak ich význam správne nepochopíte, budete stagnovať a nestačiť v tempe za ostatnými. Pracovný život taktiež vychádza z týchto aspektov, avšak aj on má svoje špecifické prostriedky, aby vás udržal nad vodou. Samozrejme, práca vás hľadať nebude, ona sama vcelku prežije, to len my, bežní smrteľníci, potrebujeme uživiť seba aj svoje rodiny.

Nie každý dostal do vienka absolútny talent na istú činnosť. Športovo nadaní to už na strednej majú dávno jasné, že sa budú uberať presne týmto smerom. Tanečníci či hudobníci sa rozhodne nebijú o miesto v bankovom sektore a automechanik svojej milej len ťažko zloží poeticky prijateľnú báseň.

Niekto je po celý život nerozhodný, alebo si málo verí, a preto potrebuje istý hnací motor, čo ho naštartuje, aby nezaspal na vavrínoch. Spánok ani sladké sny nám na chleba nezarobia, a preto sme životom nútení hľadať si primerané zamestnanie. Primerané nášmu vzdelaniu, schopnostiam, zdravotným dispozíciám a celkovému osobnostnému rámcu.

Pri výbere povolania pred ukončením základnej či strednej školy sa rozhodujeme buď samostatne, alebo si necháme poradiť od rodičov či iných blízkych osôb. Ideálne je rozhodnúť sa správne. Štúdium nás bude vzdelanostne obohacovať a do zamestnania neskôr hrdo vkročíme. Tým horším prípadom je, že sa rozhodneme úplne, alebo aspoň sčasti zle. Aj keď v danom odvetví isté obdobie odpracujeme, skôr či neskôr dôjde k zlomu. K zlomu vo vlastnom kariérnom vývoji, s čím zakrátko bude úzko súvisieť aj osobnostné zlyhanie. Aby sme teda predišli depresiám z pracovných neúspechov, požiadajme o pomoc odborníkov, ktorí vám ukážu ten správny profesijný smer!

Poradenstvo, rozvojové tréningy či rýchly osobnostný test? Aj takto môže vyzerať vaša cesta za úspechom!

Dnes už naozaj existuje na každý bôľ vhodný liek, len sme často rozmaznávaní všetkými vymoženosťami, až si ich cenu nevieme vážiť. Presne aj tí, čo potrebujú pomôcť pri výbere povolania, alebo tí, čo prežívajú istú pracovnú krízu, môžu vyhľadať skúseného kariérneho poradcu.

Požiadať môžete o individuálne kariérne poradenstvo, kde vám na základe vašich osobnostných a vzdelanostných špecifík vypracujú profesijný plán šitý na mieru. Zažijete rozhovor so skutočnými kariérnymi, ale aj životnými koučmi, rozhovorom vás budú viesť aj psychologickou stratégiou. V súčasnosti sú dostupné aj online testy cielené k výberu vhodného povolania. Po vyplnení testu budete zaradení do jednej zo šestnástich typológií osobnosti a k nim vám budú priradené vhodné pracovné oblasti. Potom už je len na vás, na ktorú z pracovných stoličiek sa rozhodnete posadiť!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!