Kabát pozdvihne celý outfit o 100%: aké sú trendy?

Kabát dokáže zázraky. Dodá šmrnc panskému obleku, kombinovať sa dá ale aj so smart casual či s menej formálnym outfitom, niektoré typy dokonca sadnú aj k džínsom. Aký máte kabát vy? Pozrite sa s nami na súčasné trendy.

Šedá je nová čierna

Nedáte dopustiť na čiernu klasiku? Potom verte, že šedá je ešte univerzálnejšia. Šedý kabát je nielen elegantný, ale aj na ňom nie je vidieť každá nečistota. Ak nechcete príliš experimentovať, stavte na tmavo šedú, ktorá sedí ku všetkému. Trendy je aj svetlá šedá, ktorá je skvelá k obleku aj k džínsom. Najodvážnejším mužom odporúčame vyskúšať béžovú!

Žijeme v Matrixe?

Do módy sa vracia aj veľmi dlhé kožené kabáty, ktoré na prvý pohľad patria skôr k rockerom či do Matrixu. Zaujímavý kúsok na módnych prehliadkach predviedli značky Fendi, MSGM či Dunhill a preto, ak máte odvahu, kožu určite vyskúšajte.

Dvojradový kabát

Dvojradový kabát vyzerá elegantne, luxusne a hodí sa aj pre tie najformálnejšie príležitosti. Určite sa oplatí jeden doma mať a brať si ho k honosnejšom oblekom, na dôležité schôdze, rodinné stretnutia a podobne. Dajte si ale pozor – tento typ kabátu sa nenosí rozopnutý, nevyzerá to dobre.

Kocky a geometria?

Keď sa povie kockovaný kabát, možno si vybavíte pubertálneho punkera. Kocky si ale našli svoje miesto aj vo formálnej móde a to najmä v decentnej forme. Nebojte sa preto zvoliť kabáty s jemným kockovaným vzorom, napríklad práve v šedo-čiernej kombinácii.

Ako je to s dĺžkou kabátu?

Všeobecne platí, že čím dlhší kabát, tým formálnejší. Rozhodne by vám z neho nemalo vyliezať sako, univerzálna je dĺžka do polovice stehien. Kabáty až pod kolená sú veľmi formálne a určite si taký kúpte, najmä ak si vaše zamestnanie vyžaduje veľa stretnutí a ste v neustálom kontakte s ľuďmi. Kabát by nemal byť príliš voľný, ale ani upnutý. Skúšajte si ho aj s oblekom, nech vychytáte aj také detaily, ako je dĺžka rukáva. Skôr než zdobené kabáty vyberajte jednoduchšie kúsky, ktoré rozžiarite šálom, rukavicami či trebárs klobúkom.

Foto: otto.sk, hm.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!