Ako správne vybrať: Hlavné pravidlá mužského oblečenia

Aby ste sa pri najbližšom možnom výlete do obchodného centra pri kúpe zimnej bundy v niečom nepomýlili, zrejme budete potrebovať niekoľko užitočných rád. Páni majú s módou a jej správnym výberom niekedy menšie komplikácie, čo je normálne a ľudské. Preto prinášame rady odborníkov, ktoré vám môžu v krízových situáciách veľmi dobre pomôcť. Predsa len, šaty robia človeka stále. A ak chcete vyzerať štýlovo a trendy, mali by ste sa z času na čas obliecť aj do niečoho nového.

Pánska móda je konzervatívna. A to znamená, že mužom, aby sa dobre obliekali, stačí, aby si raz a navždy zapamätali niekoľko múdrych pravidiel.

Čo je dôležité pri bundách?

Bundy na daždivé jesenné a možno aj jarné dni si vyberajte v prvom rade z nepremokavého materiálu,  zároveň ľahkého a teplého. Našťastie to dnes vďaka širokej ponuke vôbec nie je problém. Ak žijete v zemepisných šírkach s miernym podnebím, kde môže byť nečakaný dážď nahradený prudkým vetrom, mali by ste uprednostňovať modely s odnímateľnou kapucňou.

Je nepochybne dôležité, aby bola správna bunda vyhovujúca aj po estetickej stránke, čo je už naozaj ten najmenší problém. Na trhu nájdete niekoľko serióznych značiek tých najlepších pánskych búnd, ktoré vás ochránia pred počasím a chladom a zároveň aj dobre vyzerajú.

Pekné pánske mikiny

Ak hľadáte dobrú pánsku mikinu, mali by ste venovať pozornosť trom hlavným veciam. Veľkosti, materiálu a štýlu. Hovoriť čisto o štýle asi nebudeme, ten je individuálny a zo širokej ponuky si vybrať určite viete. Oveľa dôležitejšie sú ostatné parametre.

Je zásadne dôležité kupovať veci v správnej veľkosti, ak nosíte oblečenie vo veľkosti “L”, nemali by ste experimentovať s inými číslami! Je nám jasné, že mnohé strihy sú rozdielne, preto je niekedy dobré si všetko vyskúšať, vždy je ale lepšie, ak je odev voľnejší a v prípade pánskej mikiny to platí dvojnásobne.

Keď si vyberiete pre seba tú správnu, mali by ste tiež venovať osobitnú pozornosť materiálu, dotýkať sa ho rukami a počúvať svoje pocity. Nielen veľkosť ale aj tkanina musí byť na dotyk a použitie príjemná.

Čo nosiť s pánskou mikinou

Existujú isté pravidlá etikety, a preto by ste mali vedieť, čo nosiť aj s pánskou mikinou, a čo sa naopak neodporúča. Pánske mikiny sú “príležitostné” alebo športové, nemôžete nimi zasahovať do oficiálneho štýlu a prvkov obleku.

Spravidla je to športový štýl, v mikine sa môžete jednoducho prechádzať mestom, kombinovať ich s džínsami a teplákmi, niekedy je dovolené nosiť k nim aj šortky. Samozrejme, že často bývajú z hrubších materiálov, preto by ste si pri ich obľúbenosti mali vyčleniť v pevnej šatníkovej skrini dostatočné miesto.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!