Ženská duša v mužskom tele

Silnejšie z dvoch pohlaví sa často neprávom ponosuje na nežné dámy, že sa o svoje telo a výzor prehnane starajú a vynakladajú enormné množstvo financií na skrášľovanie, ozdravné kúry, krémy, kozmetiku a nové oblečenie, ktoré by podľa nich mohli byť využité úplne inak, racionálnejšie. Pozrime sa však s reálne otvorenými očami na dnešných mužov – nagélované vlasy, kvalitná vôňa, permanentka do posilňovne v peňaženke či dokonale upravená tvár. Tak čo, páni, kto z koho?

Pozor na vlasy!

Nie je absolútne žiadnou výnimkou či akýmsi jedinečným prípadom, keď sa stane, že muž niekomu povie: „Nechytaj sa mojich vlasov, mám ich upravené!“ Táto fráza sa však často vyskytuje u mladších ročníkov, ktoré si dajú na svojom háre neskutočne záležať a pomyslenie na to, že by sa im ho mal niekto chytiť, ich dostáva do úplného pomykova. Avšak, nie je vôbec nič zlé na tom, ak chce muž dobre vyzerať, nech už z akéhokoľvek dôvodu. Či už chce zapôsobiť na dámu svojich snov, chce sa páčiť sám sebe alebo si chce len získať pozornosť okolia.

Snáď druhým najčastejším „skrášľovacím“ procesom, ktorý muži po úprave vlasov realizujú, je holenie. Tvár je samozrejmosťou, aj keď niektorým mužom omnoho viac pristane zarastený look ako tvárička a lá detská riťka, no čoraz viac sa muži začínajú približovať v holení ženám. Muž nemusí byť žiadny metro či iný sexuál na to, aby mu na nohách „robila spoločnosť“ trvalá laserová epilácia. Tú si, ako je zrejmé, častejšie dávajú robiť ženy, no chlapi neostávajú pozadu a niektorí z nich chcú mať dokonalé hladké nohy a preto zvolia práve epiláciu s trvalým účinkom.

Úsmev nie je žiadna veda

Muži dávajú však obrovský dôraz aj na prvý dojem, pretože si uvedomujú, že práve ten je často najdôležitejší. Veci, ktoré si ženy, ale aj ostatní muži hneď pri prvom pohľade všimnú, je upravenosť oblečenia či tvár bez viditeľných nedostatkov. Oblečenie si muži musia zvoliť sami, ak len nemajú k tomu nejakú osobnú módnu poradkyňu alebo polovičku, ktorá sa do pánskej módy vyzná.

Ak sa muž o svoje telo pravidelne stará, to znamená, že aj opakovane navštevuje posilňovňu, do ktorej nechodí len za účelom pozerania sa na ladné ženské krivky, potom si môže nepochybne dovoliť aj obliekať sa sexi! Väčšina žien nepotrebuje muža s telom Schwarzenegra, ale nechcú mať pri sebe ani vychrtlého pavúčika. Zlatý stredný priemer je najvýhodnejší a v tom prípade môže len jednoduché, jednofarebné tričko so slušnými, vzadu obtiahnutými nohavicami spôsobiť nemalý ženský záujem.

Na ženy zaberá aj príjemný, nevtieravý mužský úsmev. Ten je však so zažltnutými zubami pohroma! Možno vám to príde zvláštne, no zrejme by ste ani len nepredpokladali, že mnoho mužov (nehovoriac o ženách) sa rozhodne pre bielenie zubov, aby pri styku s okolím nepôsobili zlým dojmom, pretože zuby sú pri komunikácii často kľúčové. Pre takýto zákrok sa musí každý rozhodnúť sám, keďže si je aj zdrojom financií.

Bielenie zubov nie je zákrokom, ktorý by bol hradený zo zdravotnej poisťovne, a preto nie je k rozhodnutiu potrebný ani žiadny špeciálny predpis. V tomto vám nepomôže ani všeobecný lekár pre dospelých, musíte sa, milí páni, postarať o svoje biele zúbky najlepšie ako sami viete.

Foto na titulke: Pixmac.sk, Sam Howzit – flickr

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!