Zdravý beh aj za chladného počasia!

Priaznivé účinky behu netreba ignorovať ani počas jesenného počasia. Od pravidelného cvičenia a behu vás v tomto období dokáže odradiť veľa negatívnych vplyvov. V prvom rade je to samotná jesenná melanchólia. Tá vás podnecuje skôr k oddychu, spánku a zakrátko aj k chronickej nude. Beh má byť vaším každodenným vytrvalostným zanietením. Podporte takto svoju vitalitu, behať sa dá za každého počasia! Len si treba osvojiť niekoľko odporúčaných rád.

Pravidelný beh nám prináša množstvo zdravotných výhod, ale rovnako nás dokáže udržať aj v psychickej pohode. Presne tú si potrebujeme udržiavať pri zvládaní pracovných, ale aj súkromných povinností. Ak s behom začnete čo najskôr, v starobe predídete návštevám z jednej lekárskej ambulancie do druhej. Cvičenie a beh nás možno zo začiatku “zabolí“. Treba si však ísť, respektíve zabehnúť za svojím cieľom. Chceme tu ešte nejaký čas zdravo požiť, preto robíme maximum pre svoje zdravie!

Aj z behu si môžete vytvoriť istú priateľskú seansu. Pozvite svojich dobrých kamarátov, aby sa spolu s vami takto naštartovali pre lepší a úspešnejší deň. Počas behu sa zlepšuje činnosť srdca, dýchania a stabilita tela. Podporuje sa činnosť mozgu, jednoducho beh vás privedie na iné, pozitívnejšie myšlienky. Budete zdravší a aj sebavedomejší. Týmto argumentom sme možno zdvihli z gauča viacerých zamyslených mužov.

Chladné dni a ich vplyv na pravidelnú bežeckú aktivitu

Ak ste energickí a pevne si stojíte za svojím presvedčením, neodkladajte beh len na jarné a letné rozptýlenie. Vaše telo ho potrebuje aj dnes! Aj keď sa naše telo počas behu zohreje, v týchto dňoch netreba podceňovať kvalitu a priedušnosť zvolených odevov. Odporúčame, aby ste si vytvorili bežecký outfit z niekoľkých vrstiev.

Počasie sa môže razom zlepšiť, alebo aj výraznejšie ochladiť. Vyberajte si z odevov, ktoré majú vysokú saciu schopnosť. Počas behu nie je vôbec príjemné cítiť chladný pot na tele. Vrchná časť outfitu má byť podporená nepremokavou látkou. V tomto období nezabúdajte na čiapky, šály a ani rukavice. Obuv s kvalitnou hrubou podrážkou a nepremokavým materiálom bude vaším najlepším sprievodcom.

V tomto období buďte opatrní aj pri výbere trasy. Stmieva sa už podstatne skôr, ako tomu býva na jar a v lete. Dávajte si pozor na nerovný terén, vyhľadávajte miesta, ktoré sú dostatočne osvetlené. Takto predídete rôznym nepríjemným úrazom. Ani v týchto mesiacoch by ste nemali zabúdať na pravidelný príjem tekutín. A v súvislosti s behom to už vôbec netreba podceňovať. Chráňte si svoje telo a tvár pred mrazom. Využívajte rôzne šatky, šály, no istú ochranu vám poskytne aj krém na tvár či balzam na pery. Zababušte sa, no neprehrievajte. Vyhýbajte sa behu proti vetru, pozvite aj iných vytrvalostných kamarátov, pretože tímová podpora je tá najsilnejšia.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!