Zbavte vaše jazierko vláknitej riasy

Dekoratívny rybník alebo jazierko je nielen jedným z najkrajších prvkov krajinného dizajnu vašej záhrady, ale aj ideálnym miestom na oddych. Voda predsa upokojuje, uvoľňuje a zvlhčuje priestor. Urobiť a zariadiť jazierko ale nie je vždy tak celkom jednoduché. Potrebujete si vybrať vhodné miesto, zaistiť správnu starostlivosť a potom sa už len tešiť na príjemný výsledok.

Krásne jazierko v záhrade je snom každého jedného kutila. Aby bola ale táto nádrž originálna a ľahko udržiavateľná, je potrebné premýšľať o všetkých detailoch: vyberte si miesto, materiály, obyvateľov, rastliny a potom pokračujte k samotnej výstavbe. Určite sa vám na oknách domu zídu aj špeciálne siete proti hmyzu, pretože v oblasti vodných plôch je jeho množenie a výskyt väčší. Ani to však nie je všetko.

Vizitka vašej starostlivosti

Optimálna hĺbka najmenšieho jazierka je od 30 do 50 cm, pod takýmto vodným dielom dokáže fungovať všetka vegetácia ako aj živé tvory. Treba mať však na pamäti, že takáto nádrž na jeseň a pred zimou zamrzne a ryby a niektoré rastliny sa budú musieť presunúť. Čím bude jazierko plytkejšie, tým to bude pre vás z pohľadu starostlivosti lepšie.

Nové jazierko je samozrejme krásne a čisté a tešíte sa z jeho dokonalosti niekoľko dní. Nakoľko však ide o živý ekosystém, ktorý pracuje, niektoré jeho časti sa môžu meniť.

Nezabudnite na štartovacie baktérie do jazierka

Na prirodzených vodných plochách sa nachádza významné antropogénne zaťaženie. To najväčšie pripadá na rieky tečúce cez veľké osady. Voda takýchto riek obsahuje stovky tisíc – miliónov baktérií v 1 ml.

Ani vaše jazierko nebude na tom lepšie a časom je potrebné riešiť odstránenie vláknitých rias, ktoré menia obsah kyslíka vo vode a jej kyslosť.

Okrem antropogénneho znečistenia sú vodné útvary obohatené organickou hmotou, a teda aj mikroorganizmami, ktoré sú vyplavené z pôdy. Veľký počet baktérií sa vyskytuje najmä na jar a v lete, takže starostlivosť o jazierko bude v tomto smere viac než nutná.

Na trhu je niekoľko špeciálnych prípravkov a produktov, ktoré sú ideálnym riešením. Z našej ponuky vám odporúčame baktérie do jazierka, ktoré mu zaistia ten najlepší „čistiaci servis“ a služby!

Rýchla cesta k maximálne spokojnosti

Záhradné jazierko nie je len vodný prvok – je to skutočná architektonická stavba a možno vám zaberie veľa času a úsilia. Vďaka našim praktickým radám a pokynom sa kreatívny proces výstavby a terénnej úpravy stane pre vás ale naopak radosťou a zábavou, ktorej výsledkom bude nádherné jazierko na vašej záhrade.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!