Zažiarte v štýlových ponožkách!

Ponožky patria k tým kúskom odevu, ktorých používanie je natoľko banálne, až tomu ani neprikladáme väčšiu pozornosť. Pritom vybrať sa v tričku z postaršej kolekcie považujeme za oveľa väčší módny prešľap. Má to síce aj svoj opodstatnený dôvod, veď tričko je omnoho viditeľnejšie a viac nám umožňuje vyjadriť prostredníctvom výrazných motívov či strihov svoju osobnosť. Ponožkami môžeme zapôsobiť len na ploche niekoľkých cm2. Sú teda miniatúrnou módnou výzvou, ktorou ak chceme prebrodiť sa aj tými najprísnejšími kritériami zo svetových mól, musíme vyťažiť z každého detailu.

Určite si každý dobre pamätá tie rodičovské napomínania, aby sme si počas chladnejších dní a predovšetkým večerov natiahli na nohy teplé ponožky. Väčšinou sme ponožky neobľubovali a od útleho detstva ich pri každej možnej príležitosti dávali z nôh dole. Prechádzka naboso po čerstvo pokosenom trávniku sa považuje za skvelú metódu, ako udržiavať svoje nohy zdravé. Príležitostí, kde si môžeme dovoliť pútať pozornosť svojimi bosými nohami, je pravdupovediac naozaj veľmi málo. Buď sa to považuje za eticky nevhodné, alebo sa obávame prechladnutia, ktoré si počas hektického pracovného týždňa ani prinajmenšom nemôžeme dovoliť. A práve z týchto dôvodov opäť siahneme po starých známych ponožkách.

Staré známe ponožky nechajte v skrini. Ošúchané vzory a motívy bez nápadu vám nesiahajú ani po členky

Verte, že aj tento nudný odev pre pohodlie a teplo nôh disponuje zaujímavými variáciami a detailmi povyšujúcimi ich na ďalšiu módnu senzáciu. Preto ak si aj počas týchto vianočných sviatkov nájdete pod stromčekom ponožky, potešte sa. Možno ide o tie čo nielen zahrejú, ale aj oživia váš znudený šuplík na ponožky. Nebojte sa ani takýchto výziev, vaše uchodené nohy si to rozhodne zaslúžia.

Šialené prstové ponožky si zaslúžia aj mužský obdiv!

Aj vy si pamätáte na ten rozruch, ktorý vyvolali prstové ponožky vo veselých farbách? Vo svojom prvom pláne mali byť prinajmenšom žartovným módnym doplnkom pre mladšiu vekovú kategóriu. Ak upustíme z rozmanitej palety farieb a prispôsobíme ponožkový vzor elegantným či športovo založeným pánom, presvedčíte sa, že aj v ich šuplíkoch môžu nájsť svoje miniatúrne miesto.

Rozdeliť ich môžeme do viacerých chlievikov, presnejšie kategórií. Najznámejšie a možno aj najviac používané sú klasické prstové ponožky do polovice lýtka. Sú určené na bežné celodenné nosenie, pri ich výrobe sa často používa kombinácia komfortnej bavlny a pružného elastanu. Tí, ktorí nepohrdnú zdravým behom ani počas chladnejších dní, by sa mali oboznámiť aj s účelnými športovými prstovými ponožkami. Sú navrhnuté tak, aby zvoleným materiálom boli priaznivé pre všetky typy vonkajších športových aktivít. Vo všeobecnosti zabezpečujú dostatočné odvádzanie vlhkosti od pokožky chodidiel, podporuje ich priedušný materiál so značnou hrúbkou. Tým chránia chodidla pri pohybe v rôznom tempe aj v tých náročnejších vonkajších terénoch.

Aj v prstových ponožkách sa skrýva obchodný duch

Ak ste predpokladali, že business štýl sa u týchto tínedžerských ponožkách vôbec neuplatní, absolútne ste ich podcenili. Prstové ponožky sú v tomto prípade navrhnuté v typickej čiernej farbe lemované zaujímavým výraznejším odtieňom. Vhodným príkladom sú čierne business prstové ponožky s horným červeným lemom.

V tomto prípade sa červená môže použiť aj pri značení piat či jednotlivých prstov. S týmito ponožkami môžete celý deň presedieť v kancelárii, alebo sa vybrať do terénu na obchodné stretnutie. Prstové ponožky ani túto jesennú sezónu nezanechávajú po sebe posledné stopy. Sú obľúbené a rozmanito kombinovateľné. Preto ich všetci s takým odhodlaním vyťahujeme zo šuplíkov!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!