Vytvarujte si štíhlejšie kontúry tváre a krku!

V procese chudnutia, zhadzovania nadbytočných kilogramov sa zväčša upriamujeme len na tie najrizikovejšie partie. Aj muži chcú mať vyformované brucho bez zbytočných pneumatík, veď tých majú na súkromných či firemných autách viac než dosť. Upriamujeme pozornosť na spevňovanie najväčšieho sedacieho svalu a rovnako snívame aj o nohách vyšportovaných ako z pánskeho magazínu. Nie všetko však stihneme v priebehu jednej letnej sezóny aj uskutočniť. A tak tieto fyzicky namáhavé tréningy odkladáme na neurčito. Pritom zabúdame, že pri prvom kontakte všetky oči padajú na našu tvárovú vizáž.

Nie všetci sme zástancovia kondičného behu či plávania, aj keď si potrebu športu pre správny zdravotný aj duševný rozvoj v plnej uvedomujeme. Ak pri športovaní zapájame všetky alebo aspoň väčšinu svojich svalov, tieto pohybové aktivity majú prospešný dopad na celé telo. Dá sa, samozrejme, upriamiť len na istú, pre nás rizikovú partiu. Aby sme sa dookola nevenovali len klasickým cvikom pre štíhlejšie nohy, stehná či zadok, poskytneme vám stručný náhľad do sveta tvárovej gymnastiky, respektíve informujeme vás o cvikoch na spevnenie a zoštíhlenie kontúr tváre a krku.

V bežnej mužskej reči to teda znamená, že sa počas chladných jesenných večerov nebudete nečinne prizerať na ďalšiu obkúkanú reality show, ale urobíte niečo pre svoje zdravie a krásu. Ak budete svedomito dodržiavať nasledujúce pokyny, na vianočnom večierku rozhodne zažiarite ako pravá hollywoodská hviezda.

K najčastejším estetickým tvárovým problémom patrí ovisnutá koža na brade či krku. Samozrejme, aj tu sa veľké percento pripisuje genetike a postupnému starnutiu, pri ktorom pokožka stráca svoju prirodzenú elasticitu, no zdĺhavými rečami a výhovorkami na svojich prarodičov problém isto nevyriešime.

Čo tak okúsiť čaro tvárovej gymnastiky?

Pri cvičení vo všeobecnosti platí, že musíte byť maximálne uvoľnený, odpútaný od iných rušivých elementov a svaly, ktoré ste sa rozhodli precvičovať, treba zapájať v plnej miere. Cvičenia opakujte pravidelne a po každom čiastkovom cviku si urobte minimálnu prestávku.

Kontúry tváre a krku vhodne natiahnete a precvičíte, ak si vzpriamene sadnete na mäkkú podložku, zakloníte hlavu a našpúlite pery ako na bozk, pričom to môžete kombinovať s pohybom pier ako pri úsmeve. Zotrvajte tak aspoň desať sekúnd a potom uvoľnite.

Ak patríte k tenisovým nadšencom, rozhodne sa u vás doma nájde aspoň jedna zakotúľaná tenisová loptička. Tú si priložte na hrdlo a držte ju bradou. Pomaly loptičku bradou zatlačte a potom uvoľnite. Cvik opakujte aspoň desaťkrát. Účinným cvikom na vyrysovanie správnych kontúr tváre a krku je aj ľah so zaklonenou hlavou. Hlava by vám mala pritom padať v záklone cez okraj pohovky. Potom už len stačí dvíhať ju smerom k hrudi, zotrvať niekoľko sekúnd v tejto polohe a vrátiť sa do začiatočnej. Aj takto efektívne sa dá “váľať“ na gauči a postupne pracovať na svojom neodolateľnom zovňajšku!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!