Ostatné články

Vlajka ako symbol štátu

flag-979867_640Nikto si nevyberá, v akom štáte sa narodí a aká je jeho národnosť. Ak sa raz narodíte ako Slovák, nech žijete v akejkoľvek ďalekej krajine alebo ostanete v rodnej zemi, mali by ste byť hrdý na to, odkiaľ pochádzate. Mnohí cestovatelia a ľudia, ktorí spoznávajú iné krajiny, vyskúšali si život v zahraničí alebo stretávajú ľudí z krajín tretieho sveta či z krajín, kde politická situácia doslova ohrozuje ich životy, si uvedomujú, že môžu byť naozaj radi za to, odkiaľ pochádzajú. A nie je hanbou ukázať, že ste srdcom aj dušou Slovák.

Hovorte o Slovensku pozitívne

Na to, aby ste prezentovali svoju krajinu v tom najlepšom svetle, by ste mali o Slovensku v prvom rade rozprávať pozitívne. Veď každá krajina má obrovské problémy, ľudia nie sú spokojní s vládou, prezidentom, parlamentom, zákonmi, no prečo tieto negatívne veci ešte viac riešiť a zabúdať na tie pozitívne a vhodné na zviditeľnenie? Čo tak prezentovať Slovensko s jedným z jeho štátnym symbolov, medzi ktoré patria vo všeobecnosti štátne vlajky, hymny, znaky či pečate.

Určite všetci viete, ako slovenská vlajka vyzerá, veď poznať a vedieť opísať detaily tohto štátneho znaku patrí k základným vedomostiam občana každej krajiny. Ak vás neláka prezentovať svoj patriotizmus doma, na Slovensku, ukazujte svoju hrdosť aspoň v zahraničí. Nech sa ľudia dozvedia o tom, že aj malá krajina ako Slovensko má čo svetu a turistom ponúknuť. Veď máme toľko krásnych miest a kultúrnych pokladov, ktoré by mali ľudia vidieť!

Vyhľadajte si vlajky predaj a dajte si jednu do auta, nech ju aj za hranicami vidia. Mnohé podujatia (či už športové, kultúrne, ale aj niektoré politické) v zahraničí sú ako stvorené na to, aby ste vlajku štátu, z ktorého pochádzate, mali so sebou. Aj keď len menšia do ruky. Nachystajte si vlajky vždy, keď sa chystáte na veľké udalosti, kde ľudia prezentujú a ukazujú, odkiaľ pochádzajú.

Foto: pixabay.com