Užite si pohodu pri fajčení vodnej fajky

Netrhajte partiu a spoločne vyskúšajte niečo nové! Tie najlepšie zážitky môžete očakávať aj doma v obývačke, na chate či na rybách. Špecializované internetové obchody dnes už zabezpečujú prenájom vodných fajok na jeden deň, celý víkend alebo aj na dlhšie. Je to len na vás, či sa rozhodnete vniesť trochu orientu a oživiť kamarátske vzťahy.

Každého raz prestanú baviť bežné potulky mestom či hlučné diskotéky. Zrelým mužom sa skôr zažiada usadiť sa v príjemnej spoločnosti, kde o zábavu nebude núdza. Zahoďte všetky svoje klasické cigaretky na pár ťahov a zamilujte si exkluzívne vodné fajky. Fajčenie vodných fajok sa k nám rozšírilo z Indie začiatkom 20. storočia. Dnes sa toto špeciálne zariadenie na fajčenie nachádza v takmer každej čajovni alebo kaviarničke. Vodnú fajku si treba naplno vychutnať! Dokážu to len skutoční pôžitkári a nadšenci príjemnej relaxácie.

Muži predsa vedia, ako pripraviť vodnú fajku

Základný princíp fungovania vodných fajok spočíva vo filtrovaní a ochladzovaní dymu. To sa uskutočňuje cez vodný filter. Najčastejšie sa ako fajčivo využíva tabak, respektíve tabak zmiešaný s melasou, olejom alebo medom.

Tabak je doplnený o rôzne zaujímavé príchute. V tomto príjemnom jarnom období si môžete vychutnať vodnú fajku s príchuťou jablka, mäty alebo melónu. Na zapálenie používajte uhlíky do vodnej fajky buď z klasického dreva alebo zo špeciálnych druhov brikiet. Dnes ich výrobcovia ponúkajú v rôznych veľkostiach, množstve a s rozličnými prímesami. Ich zloženie si u konkrétneho výrobcu overte, pretože uhlíky dosť ovplyvňujú dĺžku fajčenia a celkovú chuť tabaku.

Vodné fajky majú špeciálnu vázu, telo, korunku a hadicu. Jednotlivé časti sa pomocou gumového tesnenia spoja dohromady. Každá kvalitná vodná fajka má v dolnej časti poistný ventil. Ten sa pri naťahovaní uzavrie a pri prefúknutí zdvihne a otvorí. To sa docieli za spolupôsobenia malých železných guľôčok. Prebytočný dym tak môžete z vázy vyfúknuť von. Vodné fajky sú obľúbené medzi nejednou pánskou spoločnosťou. Tak skutočne ani vy netrhajte partiu a užite si pohodový večer!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!