Tipy na letnú dovolenku v roku 2018

Leto je v plnom prúde a s ním prichádza aj čas dovoleniek. Dlhoočakávané voľné obdobie, keď si oddýchnete od každodenného stresu, užívate si zmenu prostredia, spoznávate nových ľudí či rozmanité kultúry.

Chorvátsko jasne vedie

Takmer tretina Slovákov sa každoročne vyberá na dovolenku do Chorvátska. Môže za to príjemné prostredie, v ktorom sa našinec cíti takmer ako doma, pohostinní domáci a pomerne prijateľné ceny. Chorvátske pobrežie však nie je jedinou možnosťou ako stráviť letnú dovolenku. Okrem ďalších tradičných destinácií ako Taliansko, Bulharsko či Grécko sú čoraz populárnejšie pobyty na menej „lukratívnych“ adresách.

Stále častejšie počujeme o letnej dovolenke v Čiernej hore, Slovinsku, Rumunsku alebo dokonca v Albánsku či v Gruzínsku. Najmä ak neznášate zástupy turistov a hľadáte zatiaľ verejnosťou neobjavené prírodné či kultúrne zaujímavosti, tieto krajiny budú skvelou voľbou.

Čo tak skúsiť aktívne dovolenky?

V dobe veľmi rozšírenej monotónnej, nudnej a často i sedavej práce sú čoraz obľúbenejšie aktívne poňaté dovolenky. Relax v tomto prípade nespočíva v leňošení na preplnenej pláži. Človek si môže oddýchnuť aj pri aktívnom pohybe a vypnutí od každodenných stresujúcich aktivít. Zaujímavou sa tak javí napríklad možnosť dovolenkovať na slovenských horách, ktoré ponúkajú nekonečné možnosti aktívneho oddychu. Navyše to máte na skok a na prepravu môžete použiť auto, vlak, bicykel, či kľudne aj trojkolku pre seniorov.

Tento menej tradičný typ dovolenky však už ponúka takmer každá cestovná kancelária. Je len na vás či preferujete turistiku, bicyklovanie, splav divokej rieky alebo rybolov. Rovnako široká je aj ponuka destinácií a nemusíte sa obmedzovať iba na Európu. Všetko záleží na výške vášho dovolenkového rozpočtu.

Bez ohľadu na destináciu či typ dovolenky je však najdôležitejšie si výlet poriadne užiť a stráviť ho s tými správnymi ľuďmi, aby ste domov prichádzali nabitý energiou a entuziazmom do ďalšej činnosti.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!