Sú s nami deň aj noc: svietidlá

Nákup svietidiel nie je každodenná záležitosť. Niekto si povie, že je to iba samotný záver a nenápadná bodka po rekonštrukcii domu, či bytu. Moment, kedy nás naplní spokojnosť a úľava, že je všetko za nami. Jednoducho – zlatý klinec.

Svietidlá to dokončia

Pár štýlových vankúšov na gauči a prehodená vlnená deka cez operadlo. V rohu na polici horí voňavá sviečka a na konferenčnom stolíku je nedočítaná kniha so záložkou. V pozadí hrá tichá hudba a z kuchyne sála neodolateľná vôňa hotovej večere – to je domov. Miesto, kde sa neustále čosi deje. Od svitu do mrku tu zdieľame naše šťastné dni a keď už slnko zapadá, sme pripravení v tom pokračovať. Ešteže máme svietidlá.

Práve svietidlá sa starajú o to, aby sme čo najdlhšie ostali aktívni a po kope. Slnko síce zapadne, ale naša chuť učiť sa, tvoriť alebo zabávať sa, tá veru nie. Posvieťme si na ne.

Nápadité ako my. Aj také sú svietidlá

Niektoré sú nenápadné ako my, keď sa po tme zakrádame do chladničky. Iné „kričia“ už z diaľky: „Všimni si ma!“. Sú aj také, ktoré to vsadili na decentnosť a praktickosť, ale aj tie, ktoré sú vyslovene umeleckým dielom. Podaktoré tíško čakajú, kedy nastane ich čas a predvedú sa iba v tom najlepšom svetle. Doslova. Ukryté či neukryté, každé z nich má svoju úlohu. Zútulniť priestor a zaplniť ho. Nielen tým svetlom, ale aj dobrými ľuďmi, ktorí ho spolu budú zdieľať. Svietidlá navodia tú správnu atmosféru.

Svietidlá sú ako pečiatka

Ľudia nás spoznávajú podľa oblečenia, podľa áut, ktoré vlastníme. Hodnotia nás podľa domu, v ktorom bývame a podľa dvora, na ktorom trávime teplé dni. Pri vstupe do nášho domova, sú to práve svietidlá, ktoré nás „opečiatkujú“. Cení sa aj poriadok, ale každá návšteva si všíma v prvom rade tie krásne veci. Nábytok, koberce, luxusné dekorácie, ale aj lampy, lustre, bodové svietidlá či stojanové lampy. Práve vtedy sa stávajú ďalšími členmi domácnosti. Nezabúdajme na ich dôležitosť.

Okrem toho, že nám slúžia, sú tým estetickým prvkom, ktorý by u nás nemal chýbať. Svietidlá podčiarknu to, čo je krásne a povýšia túto parádu na ešte vyššiu úroveň. Nielen pomocou svojho jasného svetla, ale aj vďaka svojim tvarom, farbám i materiálom. Svietidlá sú praktické doplnky našich domovov, do ktorých sa naozaj oplatí investovať.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!