Stretneme sa v Turecku

Leto sa blíži a k nemu neodmysliteľne aj v tejto dobe patria letné dovolenky. Neznesiteľné teplo a horúčava na našich slovenských uliciach si priam nejaké žiada! Pokiaľ však mienite so svojou rodinou zájsť k moru do Turecka, určite sa stretnete s mnohými slovenskými rodinami.

Podľa najnovších štatistík totiž najviac – viac ako 20% z celkového predaja rodinných pobytov v rôznych cestovných kanceláriách – tvoria zájazdy práve do Turecka. Letné prázdniny tak poriadne zaťažia turecké letoviská slovenskými rodinami s deťmi.

Okrem Turecka však plánujú Slováci početne navštíviť aj Grécko, Bulharsko alebo Taliansko a aj podľa našej ankety (www.facebook.com/questions/390532534332433/ ) mnohí z vás pocestujú do priam už tradičného Chorvátska. Do týchto oblastí však rodiny skôr preferujú dopravu automobilovú, prípadne autobusovú. Naopak na ústupe sú tento rok lety a dovolenky do Egypta, kde sa možno kvôli nepokojom, „sťahuje“ na leto omnoho menej Slovákov ako po minulé roky.

Podľa ďalších prieskumov viac ako 95% zájazdov tvoria dovolenky pri mori, čomu sa, pravdaže, nemožno diviť. Taktiež sa omnoho častejšie než inokedy, požaduje strava typu all inclusive, najmä pri rodinných dovolenkách. Pri výbere dovoleniek kladú rodiny dôraz okrem finančného hľadiska aj na zázemie krajiny či, samozrejme, ponúkané služby. Čoraz častejšie sú v obľube detské hotelové kluby alebo rôzne animátorské programy. Čo sa týka zájazdov k moru, jeden z najrozhodujúcejších faktorov je vzdialenosť pláže od ubytovania a tiež neobmedzený prístup k moru.

Taktiež záleží aj od veku samotných detí a od ich potrieb. Malé deti by sa nemali brávať do príliš vzdialených destinácií, nakoľko dĺžka letu pre nich nie je natoľko vhodná. Taktiež sa neodporúča rodičom detí, aby s nimi cestovali k rovníkovým krajinám alebo všeobecne do krajín, kde je v lete až príliš teplo. To sa pre deti naozaj neodporúča. Naopak, rodičia by mali vyhľadávať najmä miesta s vodnými atrakciami, ktoré deti doslova zbožňujú.

Veríme, že si vyberiete správnu dovolenku a užijete si teplo, ktoré práve ovládlo naše končiny. Dúfame, že vám vyjde počasie dokonale, že sa príjemne zabavíte i zrelaxujete. Sám, s priateľkou alebo celou rodinou. Leto je o dovolenkách, nezabúdajte na to!

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor: Dormiveglia

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!