Ste kreatívni? Buďte aj úspešní a podnikaví!

Bohatí a úspešní ľudia si žijú pokojnejšie. Je to naozaj tak? Ťažko posúdiť, pretože aj za úspechom každý vidí svoje vlastné presvedčenie. Pre niekoho je úspech zvýšiť si autoritu medzi svojimi zamestnancami, pre iných ráno vstať a prinútiť sa kreatívne myslieť. Na tom druhom príklade vám chceme ilustrovať, že ani kreatívni ľudia to pri svojej práci nemajú ľahké. My vám však prinášame zaručené tipy, ako podporiť svoje kreatívne myslenie.

Kreativita je taktiež široký pojem. My sa budeme skôr zaoberať tvorbou, schopnosťou človeka vytvárať nové myšlienky a zakomponovať ich vo svojom pracovnom portfóliu. Kreativita je v prvom rade dar. Dar, ktorým dokážete pozvoľne vniesť nápad, vynález, teda kúsok seba do nového, originálneho diela. Výsledok vašej práce má neskôr buď typickú výtvarnú, literárnu alebo hudobnú podobu.

Na nápady čakajú umelci dlho. Snáď nie márne a často ich intuitívne nakopnú. To so sebou nesie aj mnoho nevýhod. Práve tých, ktoré úzko súvisia s podnikaním a vlastným biznisom. Talent je nehmotný a vždy vyviera len z “otvorenej“ a emočne stabilnej mysle. To však na trhu práce len málokoho zaujíma. To, že máte svoje silné, ale aj slabšie umelecké chvíľky, sa odráža aj vo vašom finančnom ohodnotení.

Nečakajte na zázrak. Rozvírte vašu kreativitu naplno!

Pre lepšiu umeleckú kreativitu vám odporúčame myslieť pozitívne, vyhýbať sa ľuďom, o ktorých viete, že vás oberajú o potrebnú energiu. Vy jej rozhodne potrebujete naviac… Pozitívne myslenie upokojuje ľudskú myseľ. Dokážete sa potom plne koncentrovať na určité myšlienky a zapájať ich aj do zložitejších kompozícií. Len tak vznikali v priebehu dejín umenia nové smery a myšlienkové hnutia.

Umelci majú mať vypnuté mobily a srdce naklonené viac prírode. Aj na tom niečo bude… Príroda, slnko a množstvo zážitkov sa stanú niekedy tým najlepším hnacím motorom pre vašu umeleckú činnosť.

Všetky zozbierané nápady si zapisujte. Inak ich zabudnete. Umelec sa musí vedieť hrať s každým slovíčkom a odtieňom. Mnoho umelcov však tvrdí, že finančný zisk sa nikdy nevyrovná ich snahe, kreativite a aj odriekaniu počas tvorby. Kúsok pravdy v tom určite je. Umenie je zážitkom a biznis prežitkom? Ťažko miešať hrušky s jablkami, no ak ste sa už na túto cestu dali, pokračujte len s jasnými nápadmi!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!