Peniaze a práca

Stávkovanie nás baví

Pre jedného skvelý spôsob ako si privyrobiť, pre iného neadekvátne hazardovanie s vlastnými úsporami. Názory na stávkovanie sa rôznia a nájde si svojich zástancov aj odporcov. Na úvod je potrebné povedať, že obe strany majú čiastočne pravdu a úspech či neúspech závisí od samotného tipéra. Je nutné, aby každý začiatočník vedel ako tipovať správne a dosahoval zisky namiesto opakovaných strát.

Čo potrebujete, je určitá základná vedomosť o nejakom športe a chuť venovať stávkovaniu veľké množstvo času. Konkrétne pri hľadaní informácií, výsledkov, aktuálnej formy a mnohých iných štatistík. Je úplne jedno či sa jedná o tipovanie na futbal, hokej, tenis alebo iný šport. Len sčítaný tipér si môže stávkovaním privyrobiť. Chce to trošku odvahy, ale aj rozvahy. Ten kto stávkuje bezhlavo, s vidinou neskutočných výhier a doslova na všetko čo mu príde pod ruku, ten veľmi rýchlo príde o všetok svoj kapitál.

Ak si trúfnete a nebojíte sa svojmu koníčku venovať dostatočné množstvo času, možností kde a ako si staviť je neúrekom. Môžete zájsť do kamennej pobočky, ale pre lepší prehľad v kurzovej ponuke je pravdepodobne lepšie vyskúšať si stávkovanie cez internet. Stačí niekoľko jednoduchých krokov a založíte si vlastný hráčsky účet, na ktorý prevediete želanú sumu peňazí a už vám nič nezabráni pustiť sa do tipovania naplno. Nezabudnite si ešte pred tým naštudovať základné typy a druhy stávok, aby vám nič neuniklo. Dobre zvážte aj sumu, o akú budete hrať. Nikdy neriskujte toľko, koľko si z rôznych dôvodov nemôžete dovoliť prehrať. Keď ide o peniaze, opatrnosti nikdy nie je dosť.

Ak stávkujete alebo o tom uvažujete, asi ani netušíte, že tým možno raz podporíte ekonomiku Slovenskej Republiky a prakticky prispejete k rozvoju športu. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, na čele s ministrom Dušanom Čaplovičom totiž reálne uvažuje nad myšlienkou, že časť peňazí zo stávkovania by sa vrátila do športu, na ktorý sa vlastne tipuje. Prostredníctvom týchto peňazí by sa najmä deti mohli športu venovať aktívnejšie, s lepšími podmienkami a prostriedkami.

Foto: pixmac.sk, Benjamin Reed – flickr