Ako sa starať o bradu – zopár tipov, o ktorých ste možno nevedeli

Nechali ste si narásť bradu a o tú sa teraz budete musieť pravidelne starať. Dlhé strnisko na tvári treba vyformovať do úhľadného tvaru, hĺbkovo hydratovať a zastrihávať. To je len zlomok toho, na čo všetko sa musia pripraviť muži s bradou.

Na svoju rannú, ale aj večernú hygienu si budete musieť nájsť oveľa viac času. Krása niečo stojí, a o to viac pri dlhých a jemných chĺpkoch zoskupených v hustú bradu. O nič jednoduchšie to nebudete mať ani pri kratších štýloch.

Zastrihávanie a ošetrovanie brady je nevyhnutné pri akomkoľvek strihu

Chĺpky sú v neustálom pohybe. Opäť čoskoro narastú, a preto je nevyhnutné pravidelne ich zastrihávať. Úprava brady vôbec nemusí byť náročná a pomocou kvalitných prístrojov ušetríte množstvo času.

Chcete dosiahnuť dva až trikrát rýchlejšie zastrihávanie, ako ste na to boli doposiaľ zvyknutí? Pritom sa vôbec nebudete musieť obmedzovať vo svojich obľúbených štýloch. Presný strih aj na ťažko dostupných miestach tváre a krku vytvorí exkluzívny zastrihávač fúzov s rotačným systémom. Tie inovatívne sú navrhnuté aj pre použitie v sprche, vďaka čomu efektívne využijete každú minútu na svoju rannú hygienu.

Brada je symbolom mužnosti a plodnosti. Túto myšlienku zastáva aj hipsterské hnutie. Šancu uspieť máte podľa nich len s hustou a dlhou bradou. Hipsteri zdôrazňujú aj dodržiavanie základných princípov v starostlivosti o bradu. Nie sú žiadnymi lovcami ani drevorubačmi z čias, keď sa po brade prechádzalo len prstami a trúsilo na ňu množstvo omrviniek.

Bradu je potrebné umývať 3 až 4-krát do týždňa. Nepoužívajte klasické mydlo. To môže bradu a pokožku pod ňou zbytočne vysušovať. Odporúčame vám špeciálny šampón na bradu s jemným a hĺbkovo čistiacim mokom. Vaša brada zostane po celom dni v špičkovej kondícii. Výživu, hydratáciu a vôňu so sebou nesú aj olejčeky a balzamy na bradu. Tým budú chĺpky mäkšie a po svojom povrchu si zachovajú prirodzenú ochrannú štruktúru.

Kedy je už brady naozaj dosť?

So starostlivosťou o bradu je to podobné ako s vlasmi. Približne každý mesiac treba pravidelne zastrihnúť končeky. Tak sa budú chĺpky menej štiepiť a nezoskupia sa v hrubé a nepoddajné strnisko. Vo svojej kozmetickej výbave preto musíte mať moderný holiaci strojček s ostriami pre presné kontúry a perfektné detaily.

Pri dlhších fúzoch si treba vyberať z frézkových, pri kratších vám postačia planžetové holiace strojčeky. V každom prípade vám na vzhľade nepridá žiadna jazva ani rôzne poranenia žiletkou v ručných holiacich strojčekoch. Muži kráčajú s dobou a takéto príslušenstvo je dnes už prekonané. Pôžitok zo zastrihávania elektrickým holiacim strojčekom bude pre vás omnoho príjemnejší. A výsledok? Ženy budú šalieť!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!