Spoznávajme kultúrne dedičstvo našich susedov – výlet do Budapešti poteší celú rodinu!

Tí, ktorí majú v obľube spoznávacie zájazdy, isto aspoň raz odbočia zo svojho turistického chodníčka priamo do Budapešti. Nie každý si potrpí na slnkom zaliate pláže niekde v turisticky vyhľadávanej exotike. Volia si radšej efektívnejšiu možnosť vyplnenia svojho voľného, dovolenkového času. Niekto sa nevie nabažiť krásnych kultúrnych pamiatok, živou históriou takmer na každom kroku a energického prostredia, kde z vás nikto nevysaje pozitívne nápady.

Typické dovolenky do zahraničia absolvujeme najčastejšie počas letných prázdnin. Ten pocit, keď nás slnko prenasleduje ešte aj v tieni, si užívame predovšetkým v prvé dni. Potom nás prepadne menší ponorkový stav a vyhľadávame nové možnosti na oddych zábavu.

Voda a pláž by nemali byť tým vrcholným cieľom našich dovoleniek. Sme predsa kultúrny, respektíve multikultúrny národ. Akceptujeme rozmanité národnosti a bez najmenších predsudkov sa adaptujeme v novom prostredí. S týmto predsavzatím sa máme vybrať na každý plánovaný zájazd či dovolenku.

Maďarsko je naším blízkym južným susedom, ktorý nám ako na dlani ponúka množstvo zaujímavých atraktívnych lokalít pre celú rodinu. Ak na pobyt v krajine máte len obmedzený čas, rozhodnite sa pre výlet priamo do hlavného mesta.

Podľahnite tejto dovolenkovej výzve – Budapešť si vás získa svojou atraktivitou a históriou

Nádherná Budapešť je jedným z najväčších a najvyhľadávanejších miest Európy. Práve pre svoju bohatú históriu a kultúrne pamiatky si tu turisti radi predĺžia svoj pobyt. Jeden alebo dva dni na výlet v Budapešti pravdepodobne nestačí. Ak ste však zbehlí a radi vyplníte každú svoju voľnú chvíľku, navštívte aspoň jej najväčšie dominanty.

Unikátnym miestom, ktoré by ste nemali obísť, je rozľahlé Námestie hrdinov. Týči sa na ňom vysoký stĺp a vedľa je socha vojvodcu Arpáda na koni. Ďalej sú na tomto mieste vyobrazené iné významné postavy maďarských dejín, kde rozhodne nechýba ani kráľ Štefan. Toto miesto zaujme predovšetkým milovníkov národnej histórie. Vďaka vzdelanému sprievodcovi si takto môžete rozšíriť svoje vedomosti aj vo voľnom čase.

Za našu zmienku rozhodne stojí aj obľúbený Széchenyiho reťazový most. Spája mestské časti Budín a Pešť. Nádherné sú na ňom masívne oblúky a sochy levov. Je sprístupnený nonstop, jeho súčasťou je dvojprúdová vozovka a lávka pre chodcov. Kto sa rozhodne pre Budapešť, vynechať by nemal ani trasu na Budínsky hrad. Týči sa nad Dunajom, má svoju neúprosnú históriu, ale už aj moderné črty. Tento zaujímavý komplex a niekdajšia rezidencia kráľov je dnes kultúrnym, vedným a aj umeleckým sídlom. Budapešť si rozhodne zaslúži obdiv aj od nás – blízkych susedov, s ktorými ju spája sila dejín a kultúry.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!