S multifunkčnými šatkami budete pred chladom a zimou chránení!

Zahoďte všetky predsudky a zviažte módne zábrany do jednej praktickej šatky! Zima je nepríjemná aj voči energickým mužom. Tí sa často bránia zimným módnym doplnkom, pretože nechcú vyzerať zženštilo. No potom sa doma na lôžku pri prechladnutí a horúčke správajú skôr detinsky než uvedomelo a zodpovedne. Samozrejme, že sú aj medzi nimi výrazné výnimky. To sú práve tí, ktorí sa rozhodli venovať patričnú pozornosť praktickým doplnkom na tohtoročnú zimnú sezónu.

Šál, rukavice a čiapka rozhodne nepatria len do detských či dámskych šatníkov. Muži ich potrebujú taktiež, a to nielen na lyžovanie či horskú turistiku. Telo si nimi počas zimných mesiacov treba chrániť, čo i len cez ulicu prebehnete. Náhle teplotné zmeny a nedostatočné ošatenie sa neraz podpíšu pod typické chrípkové stavy.

Nechcenému maródovaniu ľahko predídete, ak sa módnym trendom začnete venovať o trochu viac. Zakrytie krku a tváre šálom aj čiapkou je síce postačujúce, no my vám odporúčame multifunkčnejšie riešenie. Nehľadajte za tým nič komplikované a nepraktické. V podstate tento trendy doplnok môžete využívať počas celého roka. Multifunkčné šatky majú totiž viacero športových, ale aj elegantnejších prevedení.

Zima útočí na oblasť tváre a krku. Vy však disponujete hrejivými nákrčníkmi!

V nastávajúcom zimnom období tieto multifunkčné šatky budete najčastejšie využívať vo variante hrejivého nákrčníka. Po ich zakúpení však zistíte, že ich využitie je oveľa bohatšie. Ľahko ich zložíte do podoby šálu, kukly, čelenky, čiapky či kapucne. Sú teda navrhnuté pre všetky typy voľnočasových aktivít, pričom sa rozhodne nezabúda ani na bezpečie a zdravie.

V taškách či batohoch nezaberú veľa miesta. Sú ľahko skladné a bez najmenších problémov ich dokážete uložiť hoc aj do malej príručnej tašky. Disponujú zväčša elastickým a priedušným materiálom. Aby udržali teplo, často ich výrobcovia pokryjú hrejivým flyšovým materiálom. Mali by ľahko odvádzať pot a byť šetrné aj k citlivej pokožke.

Vybrať si môžete z niekoľkých farebných variantov, no najjednoduchšie bude siahnuť po neutrálnych odtieňoch. Tak ich účelne využijete pri viacerých outdoorových aktivitách. A to bez toho, aby ste sa museli uisťovať, či vám šatka vhodne zapasovala k celkovému outfitu.

Ani tí náročnejší športovci sa nemusia na tieto šatky pozerať cez prsty. Dokonale poslúžia aj vášnivým motorkárom, cyklistom, ale aj pri behu či v posilňovni. Stačí ich vybrať z tašky, zviazať ako čelenku či praktickú gumičku na uchopenie neposlušných vlasov. Viacerí tieto šatky používajú aj ako štýlové potítka. Možno ste ani nepredpokladali, ako šikovne sa dá vyhrať nad zimou a mrazom.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!