Radi si obliekate tričká s nápismi? Aj na tieto prešľapy si dávajte pozor!

Dostali ste ako darček, alebo ste sa rozhodli vynoviť svoj šatník nápaditými tričkami s nápismi? Sú moderné, určené pre všetky vekové kategórie aj pohlavia. Aj keď sú na prvý pohľad také všestranné, nie je vôbec jednoduché naučiť sa ich nosiť. Nápisy bývajú rôznorodé – sú tematicky vyhranené, korešpondujú s vaším zamestnaním, záľubami alebo sociálnym statusom. No aj táto minca má dve strany. Tak ako sa v nich dokážete predviesť v tom správnom svetle, rovnako vám môžu spôsobiť nejednu trápnu situáciu.

Tričkám s nápismi treba v prvom rade rozumieť. Pritom máme na mysli správne pochopiť samotný účel, pre ktorý ich nosíme, vystihnúť vhodný moment a príjemnú spoločnosť, čo berie život s istou dávkou humoru. Áno, ak sa v týchto špecifických tričkách chcete “predať“, nemôžete sa na svet mračiť, akoby vám ich niekto nanútil, ale brať ich ako súčasť svojho JA. Nedá sa pritom vyhovárať ani na nevhodný outfit, pretože sú dovolené aj v športovom, aj v elegantnom prevedení. Bežné je kombinovať ich už aj so sakom a nablýskanými topánkami. Veď ako inak by ste aj mohli pózovať s nápisom Ja som tu šéf!. A to je len zlomok toho, čo o vás dokážu tieto nápisy prezradiť.

Niekedy dokážu viac ublížiť ako vyšperkovať outfit

Aj takýto často používaný šéfovský nápis si môžu dovoliť len skutoční biznismeni, ktorých meno na trhu naozaj niečo znamená. Je rozdiel obliecť si ho, ak máte pod palcom malú rodinnú reštauráciu a v tričku sa vystavujete častejšie než s inovovaným jedálnym lístkom. Vtedy si môžete zadosťučiniť veľa trápnych poznámok na svoju skutočnú pozíciu na trhu. Avšak na druhej strane “veľkí šéfovia“ tieto označenia vôbec nepotrebujú, pretože kompetentní ich aj bez toho dobre poznajú.

Pohybovať sa na tenkom ľade v nich budete aj pri rôznych egocentrických nápisoch o vašej dokonalosti, sexy vyšportovanej postave či zjedenej všetkej múdrosti sveta. Rozhodne to nie sú tričká na bežné nosenie, pretože si takto ľahko dokážete rozhnevať aj tých benevolentnejších. Oblečte si ich len na istú párty alebo inú odľahčenú udalosť medzi uzavretú a dobre známu spoločnosť.

Trápne okamihy v týchto špecifických tričkách vznikajú, aj keď sa chcete s rodinkou pretŕčať ako Hlava rodiny. Pritom decká pobehujú kade-tade a vaša pani manželka klebetí ani nevedno kde a s kým. Ak je nápis na tričku v cudzom jazyku a vy si nie ste istý jeho významu, dajte si daný výraz preložiť dôvernému parťákovi. Nech sa zbytočne nestávate terčom uštipačného posmechu medzi známymi. Pred samotným obliekaním si tričko s nápisom poriadne skontrolujte. Vyblednutá alebo praním zničená potlač písmen môže mať taktiež za následok rôzne dvojzmysly. Takisto platí, že aj situáciu treba vopred odhadnúť. Naozaj si myslíte, že k neupravenému účesu a unavenému výrazu sa hodí tričko I´m sexy? Na to treba mať fakt odvahu a možno aj tie správne gule!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!