Prírodný citrón na efektívnu jarnú detoxikáciu

Po dlhej zime sa opäť naše telo “prebúdza k životu“. Odteraz už budeme svoj voľný čas čoraz viac tráviť vonku na čerstvom vzduchu. To je jedným z tých najlepších a najprospešnejších procedúr pre zdravý organizmus. Beh v prírode alebo dlhšia cyklotúra spevnia svalstvo a pomôžu nám postupne zvyšovať svoju fyzickú kondíciu. Ak zdravý pohyb na čerstvom vzduchu vhodne skombinujete s výživnou stravou a pitným režimom, únava a vyčerpanie si na vás nebudú dovoľovať!

Jar na nás pôsobí ako hnací motor pre upevňovanie zdravia a krásy. Pravdepodobne sa snažíme dobehnúť to, čo sme cez zimu preležali v teple a domácom pohodlí. Nie však každý sa tak nezodpovedne správal, a preto nebude potrebovať okamžitú detoxikáciu organizmu. Rôzne toxíny a voľné radikály v tele spomaľujú naše trávenie a jednoducho nás brzdia pri našich záľubách a povinnostiach.

Potrebujete účinný zdroj energie a spaľovania tukov? Zaraďte výťažky z citróna, nastrúhanú citrónovú kôru a pár kvapiek jeho horkastej šťavy do rôznych jedál. Citrón svojimi liečivými účinkami odplaví z tela škodliviny a posilní vašu obranyschopnosť. Je to zázračný plod subtropického citrus lemon, ktorý si môžete vypestovať aj v domácich podmienkach. Citrónovník potrebuje dostatok svetla, tepla a zakyslenú pôdu. Netreba ho však nechávať na priamom slnku, predovšetkým nie období vývinu a spevnenia. To trvá maximálne 5 rokov.

Citrónom k úspešnej jarnej očiste

Citrón patrí k prírodným a obľúbeným zdrojom vitamínu C. Má silné detoxikačné a močopudné vlastnosti. Je účinným pri redukčných diétach na spaľovanie tukových zásob. Bráni usadzovaniu obličkových kameňov, priaznivo vplýva na činnosť mozgu a nervový systém. Posilňuje kosti, zuby a napomáha pri nadmernom krvácaní z ďasien. Využíva sa aj na zlepšenie peristaltiky čriev a pri hojení rán. Môžete ho použiť pri príprave rôznych ovocných či zeleninových šalátov. Dodá im výraznú chuť a podporí zdravé trávenie. Pár kvapkami citrónu dochuťte mäsové pokrmy. Dobrú chuť a pevné zdravie!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!