Pracujete v stoji? Tri dôvody, prečo by ste to mali skúsiť

Určite ste už počuli či čítali o tom, že sedavý spôsob života nie je práve najlepší pre vaše zdravie. Sedavá práca je omnoho bežnejšia ako v minulosti a s tým prichádzajú aj čoraz väčšie zástupy ľudí s rovnakými diagnózami do ambulancií lekárov. Poznáte to sami na sebe, PC stolík je akoby vašim druhým domovom a veľmi dobre viete, ako sa cítite po náročnom osem či desaťhodinovom výkone za ním.

Práca v sede už nie je trendy. Myslite na svoje zdravie a zmeňte to!

Vedeli ste, že v škandinávskych krajinách má až 90 percent kancelárskych pracovníkov prístup k stojacim pracovným staniciam? Kompetentní týmto krokom sledujú nielen zvýšenie produktivity práce, ale tiež zlepšenie zdravia svojich zamestnancov. Práca v stoji napomáha obmedzeniu rizika obezity, srdcových ochorení či cukrovky.

Už po mesiaci práce v stoji sa dokázateľne zlepší držanie vášho tela i váš mentálny postoj k vykonávanej práci. Nevyhnutné je zabezpečiť si kvalitný výškovo nastaviteľný stôl, za ktorým sa dá stáť pri práci tak, aby boli ruky pri písaní na klávesnici v 90-stupňovom uhle k telu. Ľudia žijúci v Škandinávii patria k najšťastnejším a najzdravším na svete. Niečo na tom teda bude.

Koniec-koncov, už Winston Churchill bol známy tým, že si dal vyrobiť špeciálny pracovný stôl, aby mohol pracovať v stoji. Nie je tajomstvom, že sa dožil deväťdesiatky a to i napriek tomu, že vo veľkom požíval alkohol a fajčil. Pri práci v stoji môžete rátať so zvýšením prietoku krvi do mozgu vďaka čomu budete čulejší a sviežejší. Lepšie držanie tela, lepšia činnosť mozgu a v neposlednom rade zníženie rizika cukrovky, obezity a srdcových ochorení. To sú tri hlavné dôvody, pre ktoré sa prácu v stoji určite oplatí vyskúšať.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!