Platená reklama na sociálnych sieťach

Určite ste si za posledný rok začali čoraz viac všímať, že ľudia s profilmi na sociálnych sieťach s vysokým počtom sledovateľov propagujú určité produkty či služby a sami ich vlastnia alebo skúšajú. Z každej strany potom vidíte, ako si tieto propagované veci ľudia ďalej kupujú. Jedným veľkým výkričníkom je však to, že títo ľudia za reklamu na svojich profiloch, ktorá zasiahne tisíce ľudí, dostanú nielenže samotný predmet propagácie, ale vo väčšine prípadoch aj finančnú odmenu.

Zdroj príjmu

A tu už by ste mali spozornieť. Byť štýlový v dnešnej dobe znamená aj to, že sledujete najnovšie trendy na sociálnych sieťach a kráčate s nimi ruka v ruke. Viete a sledujete ľudí, ktorí využívajú svoje profily ako svoju prácu. Avšak, byť štýlový neznamená automaticky veriť všetkému, čo na sociálnych sieťach vidíte a siahnuť po predmete každej druhej platenej reklamy. Určite ste si všimli, že títo „influenceri“ ponúkajú svojim followerom rôzne kódy či špeciálne linky na zľavy. Samozrejme, z každého predaja im ide buď kredit na nákup, alebo provízia.

Obrovský dopad

Reklama na sociálnych sieťach má neuveriteľne veľký a efektívny dopad, nakoľko aj tento druh reklamy patrí medzi marketingové nástroje, a preto do nej aj menšie firmy neváhajú investovať. A známe osobnosti prijímať. Uvedomte si jednu vec. Táto platená reklama je zdrojom ich príjmov, a teda by ste mali kriticky selektovať informácie či recenzie. Samozrejme, keď vidíte fotky na sociálnych sieťach, tak si poviete, že daný človek má naozaj štýl, všetko vyzerá ideálne. Avšak, to je jeho práca. Za každou fotkou sú aj dlhé hodiny príprav, aby všetko vyzeralo presne tak štýlovo, ako to na vás pôsobí a aby ste aj vy chceli tento predmet či službu.

Nájdite si ľudí aktívnych na sociálnych sieťach, ktorým naozaj dôverujete, páči sa vám ich tvorba a platená reklama je aj kvalitne označená tak, že sledujúci vie, že ide o propagáciu. Taktiež by táto reklama mala súvisieť s tvorbou daného človeka. Ak vám profil so zdravou stravou a receptami bude prezentovať drahé štýlové hodinky, malo by vám byť hneď jasné, že tu šla osoba za profitom a nie za udržaním konceptu svojej tvorby.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!