Odstráňte únik tepla a ušetríte na kúrení

Stalo sa aj vám, že napriek vášmu intenzívnemu šetreniu a úspornému kúreniu ste znova a znova dostali vyúčtovanie elektriny či plynu, na ktorom svietil nedoplatok? Nebojte sa nie ste v tom sami. Väčšina ľudí neustále bojuje s vysokými nákladmi na vykurovanie a nedokáže si s nimi poradiť. Jediným skutočným riešením tohto opakujúceho sa problému je odstránenie nadbytočného úniku tepla. Pomôžu vám s tým jedine profesionáli a termovízia budov.

termovizia-flir-scout-ii-240

Nadmerný únik tepla je najčastejším a v podstate jediným a základným dôvodom prečo platíte za kúrenie priveľa! Nežiaduce teplotné mosty sa prirodzene vyskytujú na každej stavbe a úlohou modernej architektúry, stavebných a zatepľovacich materiálov je tieto mosty eliminovať. Obvykle sa teplotné mosty nachádzajú na miestach rôznych spojov v murive, okolo zle osadených a zaizolovaných okien, na rozhraní muriva a strechy a pod.

Na problém úniku tepla by sa malo myslieť už vo fáze výstavby domov či bytov. Predídeme tak následnému pracnému a finančne náročnému odstraňovaniu týchto miest. Základom je zvoliť kvalitný tepelnoizolačný stavebný materiál alebo vhodnú izoláciu ako je polystyrén či sklená vata. Tieto materiály odizolujú vnútorné teplo budov od studeného okolia. Pokiaľ však vlastníte starí dom či byt musíte existujúce tepelné mosty nejakým spôsobom eliminovať. Aby ste ich však mohli eliminovať, musíte najskôr zistiť, kde presne sa tieto miesta nachádzajú.

Termovízne „vyšetrenie“ budov

Ako sme v úvode spomenuli, s odhalením tepelných mostov vám hravo pomôže špeciálna termovízna kamera. Termovízie a termokamery FLIR odhalia tepelné mosty pomocou precíznej detekcie tepelného žiarenia tzv. infračerveného žiarenia. Každé miesto na budove má určitú teplotu a v závislosti od jej výšky vyžaruje do okolia infračervené žiarenie so špecifickou vlnovou dĺžkou. Termovízia analyzuje jednotlivé vlnové dĺžky a vytvára tak tepelný obraz budovy. Kým chladnejšie miesta zobrazuje studenou modrou farbou, teplejšie naopak vyznačuje červenou farbou. Na základe takéhoto farebného obrazu budovy ľahko zistíte ktorými miestami z vášho domu uniká najviac tepla. Na tieto miesta by ste sa následne mali sústrediť a čo najlepšie ich utepliť. Zateplením problematických miest výrazne obmedzíte únik tepla a znížite tak náklady na vykurovanie.

Termovízie, termokamery i termovízne zameriavače nájdete na stránkach PodNaLov.sk, kde Vám radi poradíme s výberom vhodného termovízneho prístroja. Či už uvažujete o termovízii na účely tepelnej analýzy budov alebo termovízie pre poľovníkov, u nás si určite vyberiete. U nás taktiež nájdete širokú ponuku loveckej a športovej optiky značiek Meopta, Vortex, ZEISS a mnohé ďalšie.

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!