Obdivujte exotickú krásu na Srí Lanke

Máte už plány na leto? Ak nie, tak je najvyšší čas poobzerať sa po bohatej ponuke skvelých letných destinácií, o ktoré majú každoročne záujem tisícky turistov. Jedným z takýchto tipov na skvelú letnú dovolenku je aj exotická Srí Lanka! Poďme si ju teda bližšie predstaviť.

Srí lanka jednoducho spĺňa všetky predpoklady o skutočnom raji na zemi. Je to tropický ostrov s množstvom piesočnatých pláží, od typicky preľudnených až po pokojné, odľahlé miesta pre svoj vytúžený relax. Srí Lanku ďalej charakterizuje hustá exotická vegetácia, od neskrotných pralesov až po udržiavané a turisticky vyhľadávané národné parky. Priezračnému moru a tropickej klíme rozhodnete neodoláte ani pri pohľade na rôzne ilustračné fotografie z exotickej Srí Lanky!

Túto obľúbenú dovolenkovú destináciu nájdete na ostrove Cejlón v blízkosti Prednej Indie. Srí Lanka sa pýši stovkami vodopádov, vodných lagún a iných oceánskych krás, ktoré vám dokážu poskytnúť skutočný pôžitok z vodných športov či obdivovania podmorského sveta. Vodné bohatstvo na Srí Lanke je naozaj rozmanité. Dokazuje to približne sto riek a viac než päťdesiat prírodných vodopádov. Oblasť je známa aj pre bohatstvo drahých kameňov, rozľahlých čajových plantáží či korením.

Spoznávajte Srí Lanku bližšie aj pre jej kultúrne a historické pamiatky

Ak sa toto leto naozaj rozhodnete stráviť na Srí Lanke, navštívte aj okolie srílanského “diamantu“. Hovoríme o Sigiriyi, ktorú tvorí palác a pevnosť na vrchole mohutnej skaly. Vidieť tu môžete zrúcaniny starobylého palácu s opevnením, ale aj množstvo záhrad, uličiek a fontán.

Čo môžete vidieť v hlavnom meste Srí Lanky? Colombo je jedno z najväčších priemyselných a obchodných centier v danej oblasti. Pýchou tohto mesta je honosný budhistický chrám Gangaramaya Temple, Národná zoologická záhrada či obľúbený vodný svet ako ideálne miesto pre váš relax a zábavu. Už sme vás presvedčili, že Srí Lanku sa oplatí vidieť?

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!