Nové riešenia na ochranu močových ciest a obličiek

Problémy s funkciou močových ciest a obličiek sa týkajú aj mužov. Tí často odmietajú komunikovať o svojich zdravotných ťažkostiach. Väčšou hanbou je skôr to, keď sa o svoje zdravie nezaujímame. Dnes je na trhu množstvo účinných produktov, ktoré si dokážu zamilovať aj muži. Vyberte si tie, čo majú najviac aktívnych látok na vaše konkrétne ochorenie. Ak vás trápia problémy s močovými cestami, perfektnou voľbou sú výťažky z kanadských brusníc.

Kanadské brusnice majú síce trpkejšiu chuť, ale to by vás určite nemalo odradiť na vašej ceste za zdravím. Sú nádherne rubínovo červené a ich účinné pôsobenie bolo známe už pôvodnému americkému obyvateľstvu. Môžete ich poznať aj pod označením crane berry či ako červené zlato.

Plody kanadských brusníc nie je vôbec ťažké uskladniť aj na dlhší čas. Dajú sa zmrazovať, sušiť alebo si ich jednoducho zakúpite ako účinný doplnok s strave. Kanadské brusnice sú zdrojom vitamínov A a C. Typické sú pre ne silné dezinfekčné účinky. Eliminujú rôzne typy baktérií v močových cestách, ústnej dutine a v tráviacom trakte. Posilňujú a prečisťujú cievy. Sú teda vhodnou výživou aj pre celkový kardiovaskulárny systém. Z kanadských brusníc sa pripravujú výborné čaje, džúsy, ale aj bežné práškové či tabletové formuly.

Správna hygiena a kvalitné oblečenie taktiež chránia močové cesty

Dobrou prevenciou ochrany močových ciest a obličiek je aj výber kvalitného oblečenia a dodržiavanie správnych hygienických zásad. Tomu sa nevyhnú ani muži! Preto netreba problémy s močovými cestami automaticky spájať len so ženskou tematikou.

Dajte si záležať na kvalitnom spodnom prádle z bavlny. Vyhýbajte sa príliš obtiahnutým materiálom, pretože sa tak podporuje množenie baktérií. Pokožke aj v intímnych partiách doprajte vzdušnosť.

Nepodceňujte ani správny pitný režim a obmedzujte príjem sladených nápojov. Pri umývaní intímnych častí je najlepšou voľbou čistá voda. Vždy choďte na WC priebežne. Inak sa množia baktérie a zvyšuje riziko zápalov. Všímajme si svoje telo viac. Zdravie je na nezaplatenie!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!