Najväčšie oslavy na svete, ktoré musíte vidieť

Máte radi divoké párty a cestovanie zároveň? Potom si nenechajte ujsť prehliadku tých najväčších osláv na svete. Zastavíme sa na štyroch svetadieloch, aby ste ochutnali päticu celkom odlišných žúrov. Jedno však majú všetky spoločné. Ich cieľom je bujará zábava!

Brazílske karnevaly sú zaručene jednou z tých bláznivých udalostí roka, ktoré by mal človek aspoň raz v živote vidieť. Samozrejme za predpokladu, že miluje tanec, živelné sexy pohyby, latino hudbu a pohľad na tie najväčšie krásavice v najmenších plavkách. Do miliónov farebných pierok zahalené Rio de Janeiro otvára svoje brány nadšeným turistom od 18. do 21. februára. Avšak najväčšou pouličnou párty podľa Guinnessovej knihy rekordov je karneval v Salvadore. Tancuje sa totiž na uliciach, ktoré dokopy merajú 24 km.

Songkran Festival je oficiálny názov pre dvojdňovú oslavu thajského Nového roka. Obrazne by sme však tento čas od 13. do 15. apríla mohli nazvať aj budhistická vodná párty. Voda totiž prúdi na človeka zo všadiaľ a z čohokoľvek. Zo sloních chobotov, plastových vodných pištolí, z vedier. Skrátka vodou sa na znak očisty oblieva úplne každý a robí im to nesmiernu radosť. Predstavte si preplnené bangkocké ulice, na ktorých dopravu riadia mokrí spievajúci a tancujúci policajti.

Ktorý ostrov sa považuje za najväčšie párty miesto? Jednoznačne Ibiza. Na otváraní i závere sezóny si tam preto dávajú extra záležať. Najlepší dídžeji z vychytených svetových klubov smerujú počas leta práve na tento španielsky ostrov. Predstavte si energické sporo odeté slečny, tancom nadupané noci, horúce pláže a kopec alkoholu. Preslávené „closing party“ sa konajú v menších kluboch už od konca augusta, no tie najexkluzívnejšie zatvárajú na prelome septembra a októbra. Skvelá voľba ako sa rozlúčiť s letom.

Enkutatash je africký názov pre oslavy Nového roka, ktoré sa konajú v Etiópii 11. septembra. Tento časový posun má na svedomí Gregoriánsky kalendár i fakt, že Etiópčania uznávajú 13 mesiacov. Enkutatash ako najväčší sviatok roka doslova spája ľudí, pretože dovedna oslavujú kresťania i moslimovia. Etiópčania spoločne spievajú a tancujú rituálne tance Esketa okolo obrovských vatier, ktoré horia po celej krajine. K zábave im dopomáhajú domáce alkoholické nápoje teji a tela.

Oktoberfest sa považuje za najväčšiu ľudovú zábavu na svete. Nielen Nemci si počas dvoch týždňov vychutnávajú milióny litrov piva, ktoré sa čapujú rovno do litrových krčahov. K dobrému svetlému či tmavému chmeľovému nápoju patria tradičné klobásky, kapusta a driečne dievky v bavorských krojoch s veľkými výstrihmi. Ak vás spomenuté láka, nezabudnite, že tento rok sa mníchovský pivný festival koná od 17. septembra do 3. októbra.

Chcete si aj vy usporiadať oslavu, na ktorú nikto nezabudne? Navštívte náš e-shop a objednajte si jedinečný Párty balík Oslavuj. Vďaka výzdobe a párty doplnkom bude aj ten váš slovenský večierok určite výnimočný.

Foto: SXC.hu

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!