Nádherná príroda a ozveny ticha – pokojná relaxačná dovolenka na ostrove Lefkada

Potrebujete urýchlene zrelaxovať pred jesennou spŕškou dažďa, zablatených mokasín či podmanivých melancholických nálad? Alebo ste nestihli počas extrémne horúceho leta dobiť svoju životaschopnú energiu na pláži s mokrou osuškou na tvári a slnečníkom nad hlavou? Možno patríte k turistom, ktorí nevyhľadávajú zájazdy práve počas tej najväčšej dovolenkovej špičky, ale v pokoji prečkajú a až začiatkom jesene sa vyberú do skutočnej oázy pokoja.

Dovolenka pri mori nemusí byť výhradne len o preplnenej pláži, kde sa budete tisnúť hlava na hlave a o priezračnom a zdravom kúpaní v mori možno len ak básniť. Príroda poskytuje mnoho svojich darov, ku ktorým okrem morskej krásy patrí aj oáza zelene, nádherných útesov či romantických zálivov. Ak ste zástancom mieru a pokoja na zemi, ak si radi doprajete hlasový a ušný pokoj, uprednostňujte relax na ostrovoch, kde turistický hluk ešte nepohltil každý obývaný kút či miestnu uličku.

Medzi tichšie, kde čaro pravej, ľudskou rukou vo veľkej miere nepoznačenej prírody je aj v dnešnej modernej dobe stále uchránené, patrí rozhodne aj ostrov Lefkada. Nejde o žiadnu top vyhľadávanú destináciu, ale zaručene sa hneď po príchode presvedčíte o jeho značnom, priaznivom vplyve na potrebu pokojného, relaxačného stavu tela i mysle. A presne táto stránka ľudského pôsobenia sa dnes poväčšine vytráca. Veď už ani na dovolenke sa nedokážeme odpútať od každodenného režimu.

Zatvorte oči a vdychujte čaro pozitívnej energie na ostrove Lefkada

Grécky ostrov Lefkada je situovaný severne od ostrova Kefalónia a v približnej vzdialenosti od Korfu. Je to skutočný raj bohatej zelene, nádherných vápencových útesov a romantických zátok, kde sa dá relax uplatniť vo viacerých zmyselných podobách. Tento turistický unikát v Iónskom mori disponuje nádhernými piesočnatými plážami, tyrkysovým morom a zákutiami, kde sa podľa moderných turistov zastavil čas. Pritom aj to už patrí k luxusu, ktorý si už len ťažko vydobýjame.

Vytraťme sa aspoň nachvíľu zo zaužívaného miestneho hluku, niekam ďalej od rozvášnenej spoločnosti

Aj táto možnosť dovolenkovania v gréckej Lefkade sa dá reálne uplatniť, ak si, samozrejme, vyberiete tú najvhodnejšiu pláž. Pre milovníkov nádherných prírodných úkazov, vzdialených od preplnených mestských centier, je ako stvorená pláž Kalamitsi. Nachádza sa približne 15km od hlavného mesta, pláž je pokrytá bielym pieskom, voda je čistá a priezračná, turizmus je tu zanedbateľný, súkromie a nerušený relax máte zabezpečený.

Ak sa však nechcete úplne vytratiť z dohľadu civilizácie, rozhodnite sa pre jednu z najvyhľadávanejších pláží na ostrove, pre pláž Egremni. Aj v tejto oblasti sú zväčša neporušené prírodné divy, no tu sa už turistického hluku aj viac nabažíte. Pláž je od mesta Lefkada vzdialená približne 40km, piesočnaté pláže sú lemované žiarivými útesmi, no rovnako vás poteší nočný život s množstvom plážových barov.

Zabezpečený budete mať aj základný servis na pláži, pre tých aktívnejších sú k dispozícii člny na prenájom alebo množstvo vodných atrakcií. Ponuka je aj na ostrove Lefkada rozmanitá, stačí si ju prispôsobiť svojim aktuálnym potrebám. Na svoje si zaručene príde aj pokojný rybár či aktívny moreplavec!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!