Na posilnenie zubnej skloviny: Správna dentálna hygiena a inovatívne produkty!

O krásnom bielom úsmeve netreba len snívať! Zuby si máme od detstva pravidelne čistiť, chodiť na preventívne prehliadky a vyhýbať sa všetkému, čo môže zubom uškodiť. Rôzne nápoje, jedlá a pochutiny. Bez správnych hygienických a stravovacích návykov sa k ideálnym odtieňom bielej dostaneme len veľmi ťažko. Ako posilniť zubnú sklovinu a predísť zažltnutiu zubov?

Začať treba čo najskôr. Dnes? Zajtra? Len aby potom nebolo neskoro. Správna dentálna hygiena respektíve starostlivosť nestojí vôbec tak veľa, ako neskôr v kresle u zubára musíme doplácať pre svoju vlastnú nezodpovednosť. Čo teda robiť pre svoj belší a zdravší chrup?

Pravidelné čistenie zubov je alfou a omegou. K tomu treba pridružiť správnu techniku, vhodnú zubnú kefku, pastu a môžeme oslavovať naše žiarivé úsmevy! S oslavami teraz bokom. Sústreďme sa na posilnenie a celkovú starostlivosť o zuby. Len od toho závisí ich celkový vzhľad a vitalita.

Technika čistenia zubov je na ďalšiu otvorenú diskusiu pre dentistov. Je mnoho teórií, avšak niečo už len majú spoločné. Zuby sa čistia jemnými, krúživými pohybmi. Zbytočne nevyvíjame tlak a nepoškodzujeme zubnú sklovinu. Zuby si najlepšie vyčistíte pod približne 45°uhlom. Predné rezáky očistite jemným stieraním. Čistiť treba aj medzizubné priestory a opláchnuť povrch jazyka. Výber zubnej pasty prispôsobujte typu skloviny a stupňu citlivosti vašich zubov.

Žiarivé a vyživované zuby aj v noci!

Stále tá istá neresť – sladké, sladené a ostatné skryté cukry. Pozor! Cukor vážne ohrozuje kvalitu a stav našich zubov. Je útočiskom rôznych kazotvorných mikroorganizmov, ktoré sklovinu zubov doslova “vyjedávajú“. Na zváženie je aj častá konzumácia ovocia… O tom sa taktiež vedú rôzne diskusie!

Prediskutovať môžeme aj jeden trendy dentálny prípravok na posilnenie a ošetrenie zubnej skloviny. Čoraz viac sa do povedomia dostávajú inovatívne regeneračné krémy na zuby. Majú jemný bieliaci efekt a vďaka aktívnym biominerálom spevňujú kryštalickú štruktúru skloviny. Pôsobia antibakteriálne a napomáhajú k efektívnemu odstráneniu plaku zo zubov. Nedráždia zubnú sklovinu a aplikujú sa ako nočné sérum. Inovatívne a tak účinné!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!