Moderné šatníkové zostavy na viacero spôsobov

Kombinácia praktickosti s estetikou, to je za každých okolností vítané spojenie. Aj v prípade, že sa týka šatníkových skríň a zostáv, čo poviete?

Táto miestnosť potrebuje oživiť. Čo poviete?

Vstavaná skriňa… a aj niečo navyše

Už dávno neplatí, že šatníkové zostavy sú iba strohým priestorom na odkladanie šatstva a obuvi. Vstavaná skriňa môže byť totiž pre každú miestnosť, kde je umiestnená, obrovským, neraz aj umeleckým prínosom. Postačí použiť trochu fantázie a mať po ruke šikovného majstra, ktorý všetky naše predstavy o skrini a umeleckom diele v jednom zhmotní do 3D podoby. Možností sú priam nekonečné. Využitie grafoskla alebo použitie technológie overface, ktorá je schopná aplikovať akýkoľvek grafický prvok na fóliu.

Priestor zaujímavo osvieži aj fotomotív na dverách šatníkovej zostavy.

Sklo – trendy aj funkčný spôsob na oživenie šatníka

A čo tak prebudovanie menšej izby, ideálne komory či pivnice, kde boli predtým iba samé haraburdy, ako trebárs použité plastové nádoby na vodu, na moderný a extra rozmerný šatník?

Veď je to doslova splnenie ženského sna, to je možnosť mať v rámci šatníka k dispozícii všetko oblečenie a topánky na prehľadných poličkách a vešiakoch. Toto riešenie ešte viac vynikne použitím priehľadného skla, vďaka čomu sú všetky vaše poklady viditeľné aj zvonku.

Sklo je veľmi moderný a stále obľúbenejší prvok vstavaných skríň, ktoré im dodáva nádych luxusu. Štýlovo pôsobí transparentné sklo s nasvietením, ako i jednostranne priehľadné sklo nalakované v odtieňoch podľa vášho výberu.

Praktické je skombinovanie skrine so zrkadlom, čo ocenia najmä ženy, ale je to taktiež skvelý spôsob ako docieliť optické zväčšenie celej izby.

Šatník súčasťou nábytku

Podobne, ako sa každý správny majster snaží vo svojej dielni pracovať čo možno najefektívnejšie, aj za pomoci dielenských vozíkov, aj obývacie priestory v byte či dome túži mať väčšina z nás zariadené útulne, no zároveň účelne. Nie je preto ničím nezvyčajným, ak sa obývacia či spálňová zostava premení na súpravu vstavaných skríň. Či už pôjde o skriňu s otvorenými policami, alebo miestom na televízor a akvárium, rozhodne je to vítané oživenie priestoru, ako i efektívne využitie každého milimetra v miestnosti. Aj spájanie otvorených a uzatvorených častí skríň je veľmi populárnym spôsobom ako docieliť, aby byt nepôsobil preplneným dojmom.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!