Lízing je skvelým spôsobom na kúpu auta

autoAuto je v dnešnej dobe pre mnoho ľudí nie len dopravným prostriedkom, ale aj nevyhnutnosťou, či už pre pracovný, alebo aj profesný život. Veď aj jedným zo znakov dospelosti okrem dovŕšenia veku dospelosti je aj absolvovanie kurzu vodičov a získanie vodičského oprávnenia.

Následne už prichádza trošku väčší problém, a tým je zaobstaranie si auta, na ktorom bude človek jazdiť. U mladých ľudí je to zo začiatku hlavne auto, ktoré vlastnia ich rodičia a následne vznikajú problémy s požičiavaním auta a časté hádky. Druhou možnosťou je kúpa vlastného auta.

Na kúpu vlastného auta však mladý ľudia nemajú zväčša dostatok financií v poruke hneď, tak sa obracajú na možnosti požičania si finančných prostriedkov. Jednou z najčastejšie využívaných foriem je napríklad lízing alebo aj bezúčelový úver.

Lízing na auto má viacero výhod

Pri lízingu je v porovnaní s úverom základný rozdiel ten, že sa prioritne jedná o prenájom. Teda lízingová zmluva hovorí o tom, že vlastníkom auta je až do jeho splatenia lízingová spoločnosť. Teda vlastnícke práva prechádzajú na majiteľa auta až po splatení poslednej splátky. Automobil teda dovtedy ostáva majetkom lízingovej spoločnosti, napríklad spoločnosti Winners Group.

Aj keď je jasnou nevýhodou to, že auto oficiálne nevlastníte, určite to jasne kompenzujú ďalšie výhody. Hlavne by sa dalo povedať, že nemusíte mať pripravené peniaze v hotovosti priamo pri kúpe auta. Auto môžete postupne splácať v závislosti na vašej zmluve s lízingovou spoločnosťou.

Lízing nemusí auto vôbec predražiť

Pokiaľ sa obávate toho, že takáto forma lízingu kúpu vášho auta zbytočne predraží, tak to nie je pravda. Veď iba hodnota inflácie je jasným dôkazom toho, že v dobe splatenia auta zaplatíte menej ako by ste zaplatili na jeho začiatku. Navyše väčšina kvalitných lízingových firiem, medzi ktoré patrí aj Winners Group, vám vďaka ďalším výhodám zabezpečia, že navýšenie v celkovom súčte nákladov nebude prakticky žiadne.

Lízing sa dá využiť nie len na auto

Aj keď zavedenie a využívanie lízingu bolo zo začiatku využívane primárne iba pre automobily, v dnešnej dobe je možné jeho využitie prakticky v každej oblasti nákupu strojov a zariadení. Tieto možnosti sú výhodné hlavne pre podnikateľov a firmy, ktoré si takto môžu podržať aktuálne likvidné prostriedky pre ďalšie investície a nemusia svoje cashflow zbytočne tlačiť do mínusových položiek. Veď každý podnikateľ vie, že cudzie zdroje sú spravidla lacnejšie ako zdroje vlastné.

Aj lízing treba správne vyberať

Aj pri lízingu však platí, že treba byť obozretný a dôsledne si vybrať lízingovú spoločnosť. Na základe skúseností môžeme odporučiť napríklad Winners Group. Pri výbere si hlavne dávajte pozor na zmluvné podmienky a možnosti zrušenia lízingovej zmluvy. Pretože práve zmluvné podmienky a servis k lízingu sú to, čo oddeľuje kvalitnú lízingovú spoločnosť od tej zlej.

Foto: pixmac.sk, cduruk – flickr

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!