Leto v Egypte – prímorská scenéria a úžasný adrenalín

Leto je síce pomerne ďaleko, ale plány na dovolenku netreba podceňovať. Je množstvo úžasných letných destinácií, kam sa dá vybrať za aktívnym relaxom, ale aj príjemným wellness pobytom. Jednou z takýchto prímorských oblastí je aj Egypt. Patrí k najvyhľadávanejším turistickým destináciám. Letá sú tu horúce, zrážky minimálne, more priezračné a čisté. Ideálny typ na letnú dovolenku!

V Egypte si môžete rovnako ako v každej prímorskej destinácii užiť horúce pláže, podmorský svet, prehliadku rôznych historických pamiatok, alebo prežiť rušný nočný život. Veľkým lákadlom pre turistov je predovšetkým pobyt pri nádhernom Červenom mori. Výlety do púštnych oblastí vytvárajú príjemnú, dobrodružnú atmosféru. Turisti tu radi spoznávajú zvyky obyvateľov Beduínskej dediny, alebo sa vydajú na plavbu po Níle. Možností na rekreáciu, oddych, ale aj zábavu je nespočetne veľa! Práve preto Egypt potrebuje aktívnych a temperamentných turistov!

Egypt je miestom, ktoré turisti vyhľadávajú práve pre jedinečné a unikátne pyramídy. Tí, ktorých fascinuje bohaté historické dedičstvo, rozhodne nesmú vynechať prehliadku v Gize či návštevu Údolia kráľov. Červené more priťahuje milovníkov vodných športov, a to najmä potápania. Tu sa vám naskytne ideálny pohľad na podmorské krásy, ktoré inde nespatríte. Tento pôžitok znásobí návšteva národného parku Ras Mohamed, kde sú tie najkrajšie útesy z celej prímorskej oblasti.

Do Egypta za odpočinkom, ale aj príjemným dobrodružstvom

Jednou z najvyhľadávanejších tunajších turistických oblastí je Sharm el Sheikh. Nachádza sa v južnej časti Sinajského polostrova. Je to spätie príjemnej klímy, luxusných hotelových rezortov a fantastickej ponuky vodných športov a zábavných centier. Podobnú atmosféru zažijete aj na Makadi Bay. Je to bohatý plážový, hotelový, ale aj tropický raj s množstvom exotiky a turistického ruchu na pláži.

Uprednostňujete súkromie a príjemné ticho na pláži? To sa dá zažiť napríklad v letovisku Taba. Prostredie je udržiavané, bezpečné a čisté. Nachádza sa tu niekoľko hotelových komplexov aj pre náročnejšiu klientelu. Sú tu ideálne podmienky na potápanie a golf. Vyberte si jedinečnú a príjemnú egyptskú destináciu na to, aby letná dovolenka 2019 bola pre vás tou nezabudnuteľnou!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!