Letné pneumatiky, ktoré budú s vami zdieľať všetky cesty

Čoskoro nadíde jar. Tak ako sa príroda pripravuje na svoj nový rozmach, tak aj ľudia dostávajú akúsi novú chuť do života a sú pripravení zdolávať oveľa viac, než obvykle. Máme viac energie a naše plány rastú vo veľkom. Všetko ide ľahšie, keď máme k dispozícii auto, ktoré nám vždy perfektne poslúži.

Kedy prezuť na letné?

Obdobie okolo apríla alebo začiatok mája je úplne ideálne na výmenu zimných pneumatík na letné. Posledné mrazy pominú, zo zeme vykuknú prvé narcisy, priletia bociany a vzduch sa naplní jarnou vôňou, ktorú všetci tak milujeme. Jar je nový začiatok, znovuzrodenie, a preto aj my sme plní síl a odhodlania. Nezabudnite si svoje zimné pneumatiky starostlivo odložiť na ďalšiu sezónu. Pri správnom skladovaní a zaobchádzaní vám vydržia omnoho dlhšie.

Uložte ich na tmavé miesto, kde nebudú vystavené teplu a slnku, predsa len je to guma. Pneumatiky si označte s kriedou, aby ste vedeli, na ktorú stranu vozidla patrili. Všetko bude oveľa jednoduchšie. Samozrejme ich nezabudnite vyčistiť. Ideálne iba s čistou alebo mydlovou vodou, no v žiadnom prípade nie s nejakými agresívnymi čistiacimi prípravkami. Riskovali by ste tým ich poškodenie.

Najideálnejšie je zaobstarávať si vždy jeden rovnaký typ a značku pneumatík, pretože vaše vozidlo sa s nimi lepšie stotožní. Pri nových pneumatikách platí, že prvé jazdy musia byť vždy opatrnejšie, aby si gumy zvykli na terén a prispôsobili sa mu so svojím povrchom.

Letné pneumatiky sú ideálne na suché cesty, ale problém im nerobí ani mokrý či iný terén. Odlišujú sa iba ak hrúbkou drážok a rozdiel oproti zimným je pár milimetrov. Napriek tomu však neriskujte pokutu a majte svoje kolesá a auto vždy na poriadku.

Spoľahnite sa na svoje letné pneumatiky

Najprv verte sebe a potom svojmu autu. Kvalitné pneumatiky sú nutnosťou, ale aj samozrejmosťou. V prípadoch, kedy treba pohotovo reagovať, nám už veľakrát zachránili život a zdravie. Častokrát nemusíme byť ani my tí, ktorí okúsia chvíľu nepozornosti a už sa stane nešťastie. Buďme ostražití za každých okolností a vnímajme svoje okolie. Ľudia sú roztržití a žijú v strese. Nechtiac sa pozabudnú aj chodci, aj cyklisti alebo sa zrazu z poľa vyrúti akási zver. Vtedy musíme pohotovo zabrzdiť. Práve kvalitné pneumatiky sú najlepšia investícia, ktorú si môžeme (a musíme) venovať.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!