Korunou krásy sú vlasy – aj u mužov

Chcete, aby ženy išli oči nechať pri pohľade na váš atraktívny účes? Vlasy nikdy nebudú krásne, pokiaľ nie je zdravá a vyživovaná pokožka hlavy. Aj mužov trápia typické problémy s lupinami, vypadávaním vlasov či pocitom suchej pokožky. Len nie všetci sa rozhodnú konzultovať problém s vlasovým stylistom alebo dermatológom. Ak nechcete o svoju korunu krásy prísť už v mladom veku, začnite s liečbou a starostlivosťou ešte dnes!

Aj keď mužov charakterizuje sila a priebojnosť, o ich vlasovej pokožke sa to rozhodne povedať nedá. Vlasová pokožka je sedemkrát tenšia a citlivejšia ako pokožka na ostatných častiach ľudského tela. Preto je veľmi náchylná na akékoľvek vonkajšie vplyvy a zmeny v životospráve. Ak nedokážete odolávať stresu, alebo užívate množstvo liekov, obranné mechanizmy vo vašom tele slabnú. V dôsledku toho sú od korienkov po celej svojej dĺžke ohrozené aj vaše vlasy!

Pre kvalitnú starostlivosť o vlasy a vlasovú pokožku sa dnes používajú špeciálne dermálne roztoky. Tie obsahujú látky pre hlbšie vstrebávanie, čím sa zefektívni konkrétny priebeh liečby.

Riedke vlasy bez života? Typický mužský problém!

Muži najčastejšie bojujú s riedkymi vlasmi a zakrytím priesvitov. Riedke vlasy je takmer nemožné upraviť do moderných pánskych zostrihov. Túto sezónu je obľúbený tzv. strih londýnskeho štýlu. Na temene sa vrchná partia vlasov strihá do jednej strany. Vlasy si takto dokážete upraviť aj doma! Budete potrebovať špeciálny strojček na vlasy s vynikajúcou a dlhotrvajúcou ostrosťou. Na vlasoch si potom ľahšie vytvoríte vzory a pásiky. Zanechá to oveľa lepší efekt než s typickým pánskym účesom dostratena.

Vieme, ako vaše vlasy zahustiť

Pri problémoch s riedkymi vlasmi sa využívajú aj moderné zahusťovače s vysokým obsahom keratínu. Tieto produkty vlasovej kozmetiky patria u mužov medzi najvyhľadávanejšie. Špeciálne zahusťovače fungujú na elektrostatickom princípe. Malé mikroskopické vlákna sa naviažu na každý jeden vlas. Pre ilustráciu si to môžete predstaviť ako malú vetvičku s ihličím. Vlasy vyzerajú prirodzene, sú hustejšie a silnejšie.

Riedke, slabé a málo vyživené vlasy treba ošetrovať unikátnymi šampónmi s obsahom rastových faktorov. Tie podporia ich zdravý rast, hĺbkovo prečistia pokožku a ochránia ju pred lupinami. V jednom kroku tak predíde vlasová pokožka minimálne trom kožným problémom. Tieto produkty obsahujú predovšetkým kyselinu salicylovú, aloe vera a harmanček. Na starostlivosť o vlasy už nedokážu zabudnúť ani muži. Sú predsa len ich vlastnou vizitkou!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!