Kegelove cviky pre lepší pôžitok zo sexu

Dobrá kondícia, lepšia výdrž, krajší milostný zážitok a spokojnejšia partnerka. Aj takéhoto zlepšenia sexuálneho života sa môžete dočkať v každom veku vďaka praktizovaniu Kegelových cvikov. Jednoduchá a účinná forma tréningu zaznamenáva úspechy medzi všetkými mužmi, ktorí cviky aplikujú. Skúste venovať pravidelne trochu času tomuto „sexuálnemu zlepšováku“ a výsledok Vás príjemne poteší. Odmenou pre Vás bude  partnerkina pochvala a radosť a okrem toho si pomôžete po celkovej zdravotnej stránke.

Mladý spokojný pár

Tvorca cvikov, americký gynekológ Arnold Kegel, vymyslel tieto pohyby pre nápravu drobných odchýliek za účelom vylepšenia pohlavného života. Aj keď pôvodne sa jednalo o metódu ako pomôcť ženám, pozitívny účinok cvičenia sa preniesol aj na mužov. Proces spočíva v precvičovaní panvového svalstva bez ohľadu na váhu, výšku a vek. Kegelove cviky Vás zbavujú erektilnej dysfunkcie, predčasnej ejakulácie a zabezpečujú skvelé výkony v posteli. Oplatí sa užívať viagru? Má vedľajšie účinky, je chemická a zďaleka nemá toľko benefitov ako cvičenie. Tak čo páni, máte pocit, že stále je čo zlepšovať po sexuálnej stránke?

Aké zlepšenia prinášajú Kegelove cviky?

Lepší prietok krvi – Cviky dokážu poriadne rozprúdiť krv v penise, penis takto vydrží oveľa dlhšie nastoporený a tým sa predlžuje aj samotný sexuálny zážitok.

Tvrdší penis – Muži s nedostatočnou erekciou môžu potvrdiť vzpriamenie či vztýčenie penisu dohora. Celkový uhol erekcie sa napravuje do normálu a penis dokáže byť tvrdší.

Zdravšia prostata – Toto má spojitosť so samotnými fyziologickými zlepšeniami počas cvičenia. Zlepšená pružnosť svalov pomáha aj pohlavným orgánom a prostata nie je výnimka.

Dlhotrvajúca erekcia – Práve kvôli prekrveniu pod vplyvom cvičenia sa zlepšuje činnosť penisu, do ktorého sa dostane viac krvi a jeho potencionálna kapacita sa využíva naplno.

Dlhšia výdrž v posteli – Cvičiaci muži dokážu vďaka výbornej schopnosti ovládať svoj penis predĺžiť sexuálny akt a spraviť z neho dlhotrvajúci zážitok, čo ocení každá žena. Vďaka cvikom sa vedia v posteli dobre kontrolovať a „nevybuchnúť“ hneď na začiatku. Sami sexuológovia doporučujú pravidelne cvičiť touto metódou a tak podporiť intímny vzťah.

Kvalitnejší orgazmus – Nie len jeden, cvičte a môžete ich zažiť niekoľko za noc. Doprajete zážitok aj svojej partnerke a okoreníte celý partnerský život, čo prospeje obom vo vzťahu.

Cvičte správne a s mierou

Činky nedvíhate každý deň, svaly musíte nechať aj oddychovať a rásť. To isté platí aj pri penise a panvovom svalstve, stačí si zatrénovať tri-štyrikrát do týždňa. Nechcete predsa svalstvo vysiliť ale podporiť jeho pružnosť, nie? Čiže pre dobrý výsledok treba poznať mieru.

Cvičenie: Celé cvičenie sa zakladá na vedomom ovládaní panvového svalstva, jeho striedavom sťahovaní a uvoľňovaní. Svalstvo stiahnite na 10 sekúnd(zo začiatku môžete skúsiť kratší interval) a následne uvoľnite. Tento jednoduchý postup zopakujte desaťkrát a medzi jednotlivými kontrakciami pokojne dýchajte nosom do brucha. Brucho a boky nesmú byť napnuté! Vidíte, že nejde o žiadnu náročnú drezúru, efekt skôr spočíva vo vytrvalosti. Podrobný postup ako praktikovať Kegelové cviky nájdete v tomto návode.

Tip – Pred začiatkom prvého cvičenia skúste ísť na WC a zadržať moč. Podľa toho či to pôjde ľahko alebo naopak, zistíte v akom stave máte svalstvo a koľkosekundový cvik si nastaviť.

Kegelové cviky môžete praktizovať kedykoľvek. Je úplne jedno kde, nepotrebujete telocvičňu a pravdepodobne by ste sa nemali ani spotiť. Každé cvičenie Vás podporí aj psychicky, vytvorí priestor na dobrú náladu a dodá sebavedomie. Počas tréningov spoznáte svoje svalstvo a naučíte sa ho perfektne ovládať, čo prinesie druhý dych do postele. Po dvoch až troch týždňoch cvičenia spozorujete prvé úspechy a dokážete odolávať predčasnému vyvrcholeniu práve praxou so sťahovaním svalov. Tak prečo to neskúsiť, keď to môže pomôcť? Väčšina mužov hovorí, že správne načasovať stiahnutie je najkomplikovanejšia časť ale s Kegelovými cvikmi to pri štipke trpezlivosti zvládnete bez problémov. Aj vy máte právo užívať si sex.

Foto: pixmac.sk, SPX1MSD

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!