Jeden špeciálne upravený bicykel a množstvo kreatívnych trikov!

Aj taká býva zákulisná scéna modernej športovej disciplíny s názvom Freestyle BMX. Budúcnosť mladých športovcov, ktorí nestoja nohami pevne na zemi, no rovnako sa ani svojimi víziami nenechajú vznášať v oblakoch, nie je ničím zľahčená. Ten, kto sa chce dostať na TOP priečky v športových výkonoch, to ani pri dnešných vymoženostiach či bohatej konkurencii nemá vôbec ustlané na ružiach.

Tvrdí súperi a nezlomní športovci rozhodne ani o ruže veľký záujem nemajú. Sú to predsa chlapi pevnej vôle a vysokej fyzickej zdatnosti. Tí sa predsa nebudú hrať na zaplakané tínedžerky túžiace po podobných romantických prejavoch. Ponúknite chalanovi v skateparku alebo niekde v uliciach miest BMX a on vám svoje triky, skoky a iné kreatívne rotácie ukážkovo predostrie.

Tvrdé dopady a šilt plný osvedčených trikov. Presne takéto sú prejavy mladých skejterov!

Boli to zväčša mladí skejťáci, ktorí si povedali, že drevenej dosky na kolieskach už majú dosť a aj v tejto oblasti treba vyhľadať inovatívne riešenia. Zakrátko priviedli do mestských ulíc či moderných skateparkov sviežu posilu v podobe športovej disciplíny Freestyle BMX.

Ide o jednu z úspešných foriem cyklistiky, pričom sa do centra pozornosti dostávajú špeciálne upravené bicykle s priemerom kolies približne 20 palcov. Tento osvedčený dopravný prostriedok im slúži na predvádzanie trikov, skokov, alebo aj ich možných kombinácií navzájom.

Táto športová disciplína je predovšetkým v obľube medzi mladou vekovou kategóriou, teda dosť obratnou na to, aby ich ani dopad z výšky na tvrdú plochu neodradil od športovej vízie. Freestyle BMX je v úzkom súvise s priestorom skateparkov, kde im jednotlivé komponenty majú slúžiť k realizácii trikov a ich variácií.

Z ulíc veľkomesta priamo pred rešpektovanú U-rampu

Pri tomto športe sa zvýšená pozornosť kladie predovšetkým na samotnú úpravu bicykla. Musia byť ošetrené pevným, no zároveň dostatočne ľahkým materiálom. A konštruované presne pre potreby pádov a ich obratných reakcií. Hodnotí sa kreativita  a náročnosť predvádzaných trikov.

Ich domovom boli niekedy reálne prekážky v reálnych uliciach, no na túto adrenalínovú výzvu doplatilo množstvo nezainteresovaných ľudí. Tí, ktorí sa rozhodli pristúpiť k tejto športovej disciplíne so všetkou vážnosťou a zodpovednosťou, presunuli sa z rušných ulíc do skateparkov. Tam ich mladícku priebojnosť rozhodne prevyšujú moderné prekážkové komponenty. K najznámejším patrí napríklad vysoká U-rampa, nižšie prekážky, zábradlia či rovná spevnená plocha. Aj takýmto (veľko)plošným spôsobom sme vám chceli priblížiť jednu z moderných freestylových aktivít. Len aby sa opäť netvrdilo, že mladí na bicykloch všemožne vystrájajú – za každým ich trikom sa skrýva niekoľko modrín a športovej zanietenosti!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!