Dovolenky v Turecku začínajú byť horúcim trendom tohto leta

Ak ste si práve teraz spomenuli na to, že je čas na letnú dovolenku, možno by ste sa mali na moment pozastaviť nad výberom správnej destinácie. Stále viac Slovákov si vyberá Turecko a my vám povieme prečo?

Výhodné ceny

Len donedávna sa dovolenka v Turecku charakterizovala v rámci terorizmu ako riziková oblasť. Niekoľko hotelov v tejto krajine to dokonca pocítilo aj na vlastnej “koži”. Minimum turistov a malý záujem. Dnes je to ale naopak a opäť je táto exotická krajina predmetom obrovského záujmu. Takže prvý dôvod, prečo vyberať tú najlepšiu last minute dovolenku v tejto oblasti. Výhodou číslo dva sú nízke ceny nádherných hotelových komplexov, ktoré by ste u nás hľadali naozaj len veľmi ťažko.

Dokonalé služby

Ak sa vyberiete na dovolenku do Turecka a konkrétne sa rozhodnete navštíviť Alanyu, urobíte dobre. Je to oblasť, ktorá je vyhľadávaná väčšinou zahraničných turistov pre svoje krásne pláže a veľké hotelové komplexy v ich blízkosti. Služby v nich sú na vysokej úrovni, pretože si miestni obyvatelia veľmi dobre uvedomujú, že práve turizmus je jedným z veľkých zdrojov ich príjmu. Preto vám vyjdú v ústrety vo všetkom, čo by ste chceli.

Kultúra

Turecko je ázijská krajina so svojou charakteristickou kultúrou a náboženstvom, ale nikto vám to nedá pocítiť a z ničoho nemusíte mať strach. Samozrejme, že na 100 % sa bezpečne cítiť nemôžete niekedy ani vo vlastnom dome, ale ani v cudzom prostredí tohto charakteru sa obávať ničoho v dôsledku inej kultúry naozaj nemusíte.

Samotná Európa je na tom v posledných časoch oveľa horšie. Špecifickosť tureckej národnosti, kde si okrem iného môžete vyskúšať aj pravú chuť vodnej fajky, je  pre mnohých turistov lákadlom a dôvodom na vycestovanie do tejto oblasti, tak ako aj ideálne počasie, teplé more a množstvo historických pamiatok, zábavy a potešenia. Presvedčte sa priatelia.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!