Dovolenka na lodi: áno alebo nie?

Hľadáte inšpirácie, ako si užiť nastávajúcu letnú sezónu? Láka vás exotika, alebo radšej zakotvíte v jednej z európskych prímorských destinácií? Voľba je len na vás. Závisí od toho, čo všetko chcete počas leta zažiť. Nespočetné množstvo presunov a kvalitný komplex služieb si dokážete užiť aj na lodi. Treba si však zrátať, aké výhody a riziká prináša tento typ letnej dovolenky.

Výletné lode predstavujú príjemné spestrenie letnej dovolenky, respektíve ide o niekoľkodňový pobyt so všetkými možnými pre a proti. Pre dovolenku na lodi sa nie každý aj odhodlá. Situácia nemusí byť vôbec podobná vystrihnutým filmovým momentom. Aj keď môže ísť o luxusný oddych v kajute a šíre horizonty z paluby, je to stále jeden a ten istý priestor.

Vo veľkej nevýhode sú predovšetkým tí, čo trpia morskou chorobou. Buď svoj zdravotný stav pred odchodom prekonzultujú s lekárom, ale stavia na náhodu. Vo výhode rozhodne nie sú ani mladé rodiny s deťmi. Deti síce láka všetko nové a nepoznané, no presuny medzi prístavmi to pravdepodobne nebudú. Zvážiť treba aj svoje finančné možnosti. Pobyt na výletných lodiach je v rôznych katalógoch bez zahrnutých nákladov na presun z letoviska do prístavu.

Stále ste len na lodi. Z hotela sa dá “utiecť“ akýmkoľvek smerom!

Výletné lode ponúkajú klientom vysoký ubytovací štandard a spektrum kvalitných služieb ako v hotelovom rezorte, stále sa však nachádzame “len na mori“. Mnohým turistom po pár dňoch začne chýbať pôžitok z bežnej prímorskej dovolenky. Tu si z väčšej časti dokážete korigovať sami. Môžete sa dopoludnia opaľovať pri bazéne, neskôr na pláži a v podvečer navštíviť historické centrum letoviska.

Z lode máte výhľad na more, rôzne prírodné scenérie, no prestávky medzi prístavmi sú dosť krátke na poznávanie danej destinácie. Výletne lode viac-menej využívajú mladí pre prehýrenie svojho dovolenkového času. Majú tu možnosť užiť si bujarú letnú diskotéku či pozorovať nočnú oblohu pri pohári vína. Senzačné, romantické a veľkolepé!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!