Čomu sa venujete koncom víkendu? Má to veľký vplyv na priebeh ďalšieho pracovného týždňa

Už nie je víkend, kolega! Zobuď sa! Určite každý z nás si túto výstrahu vypočul v práci aspoň raz. Nie je to ničím príjemným, keď nad vami stojí prísny šéf, ktorý má pre vás v pondelok ráno desiatky úloh. Na pondelky sa treba poriadne pripraviť! Fyzicky a aj emočne. Inak ich zvládajú nováčikovia, inak seniori… Pravdou však je, že najradšej by sme ich z kalendárov vyškrtli všetci.

Víkendy sú časom oddychu po každom pracovnom týždni. Lenže aj oddychovať treba rozumne. Ak si nevytvoríme primeraný harmonogram, v práci to s nami pôjde dolu vodou… Najviac “zaťažení“ sú počas víkendu tí, ktorí si musia nájsť čas pre seba, rodinu, svoje deti, ale aj domácnosť, záhradu, atď.

Dva voľné dni sú pre takýchto biznismenov len veľmi slabou náplasťou. Ale pri efektívne rozvrhnutom čase si víkendy a pondelky v práci budete ďalej už len užívať! Nikdy neplatí úmera, že čím lepší, respektíve “voľnejší“ víkend, tým absolvujeme pozitívnejší štart do nového týždňa. Počas víkendu netreba príliš zlenivieť.

Mali by ste si dopriať fyzický tréning a udržiavať sa v kondícii. Športovanie je výbornou očistou mysle aj tela. Nájdite si zopár spoločných záľub, ktorým sa počas víkendu budete venovať spoločne s rodinou. Prekonáte tak nezdravý usadlý spôsob  života, užijete si svojich najbližších aj perfektne zrelaxujete. Doprajte si kvalitnú vyváženú stravu, ktorou podporíte zdravé trávenie. Menšia detoxikačná kúra je perfektnou prevenciou pred neúspešným pracovným týždňom.

Ak sa už blíži koniec víkendu, neuponáhľajte sa…

Víkend trvá ešte aj v nedeľu, preto myslite stále na seba a svoj plnohodnotný relax. V nedeľu však musíte vedieť, kedy nastáva zlom medzi ukončením “zábavy“ a stanovením cieľov.

V diári si preto skontrolujte všetky dôležité dátumy a stretnutia naplánované počas budúceho týždňa. Večer si vopred nachystajte oblečenie, jedlo do práce a upozornite deti, aby sa tiež včas vychystali. Zvlášť, ak ich vozíte do školy. Majte jasno vo všetkých papieroch a nech sa po nič dôležité nemusíte vracať domov. Premávka v pondelok ráno je silným kalibrom… Preto žiadne spiatočky, ale buďte stopercentne pripravení na pondelok v práci!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!