Cena abstinencie: Čo sa stane, ak ho dlhšiu dobu nemáte?

Slovami Vergília, „Nech nás život plynie a ubieha. Nech sa stane čokoľvek, sme pánmi vlastného osudu tým, že ho prijmeme,“ by sme sa mohli riadiť v každej jednej situácii. Avšak niektoré veci je lepšie vziať do vlastných rúk a nespoliehať sa len na osud, pretože často ide o naše zdravie. A platí to aj v prípade sexu.

Všetkého veľa škodí, ale ani abstinencia dôležitých potrieb, nie je pre naše telo a organizmus ideálna. Zhoršuje sa náš zdravotný stav a kondička, od ktorej potom závisí celé naše ďalšie fungovanie.

Prečo ho potrebujeme?

Sexuálny styk je jedným zo spôsobov, ako získať endorfíny, „hormóny šťastia“. Samozrejme, náhrada a prevencia v podobe inej fyzickej aktivity v posilňovni je možná, ale prečo si to nezjednodušiť?!

Masturbácia sa za priamy sex nepovažuje, no pokiaľ nemáte na plnohodnotné prežívanie týchto intímnych chvíľ partnera, nie je dôvod na paniku, pretože na novej sex zoznamke ich nájdete hneď niekoľko!

Oddialite nástup hormonálnych zmien súvisiacich s vyšším vekom

Starnutie tela je prirodzený proces, ktorý sa nedá zastaviť. Neznamená to však, že pevný pánsky opasok na svojich nohaviciach nemôžete z času na čas povoliť.

Výsledkom bude hormonálna úprava a lepšie funkcie pohlavných orgánov a výkon. Je dôležité si uvedomiť, že pravidelný sex má pozitívny vplyv aj na emocionálnu stránku.

Následky dlhodobej abstinencie v sexe

Dlhodobá abstinencia vedie k  stagnácii sekrécie prostaty u mužov a stagnácii krvi v panvových orgánoch. Pri zhoršovaní krvného obehu sa potom vyvíjajú aj stagnujúce alebo dokonca zápalové procesy, ktoré môžu viesť k závažnejším problémom, ako je napríklad prostatitída. Ak si doprajete pravidelnejší sex, môže byť dobrou prevenciou aj v prípade mnohých onkologických ochorení.

Otupujete svoje prirodzené zmysly a potreby

Ak máte strach zo stresu a veľmi dobre poznáte jeho následky, sex je jedným zo spôsobov ako sa mu vyhnúť. Ak vám ho spôsobuje naopak práca, dávajte si pozor, pretože narúša prirodzenú produkciu hormónov, ktoré sú nevyhnutné pre normálnu spermatogenézu a sexuálne funkcie.

Vieme, že občas to jednoducho nejde a nemáte chuť, no dlhodobé otupovanie zmyslov a prirodzených potrieb vedie k záhube. Dobrý kožený opasok je na to, aby ste sa cítili pohodlne a nohavice dobre sedeli. V tom, po čom túžite vám brániť určite nebude!

Samozrejme, že abstinencia od sexu vás o život nepripraví, ale môže vás ovplyvniť. Hormón šťastia a príjemné pocity získate aj pri chutnom jedle, čítaní knihy a zážitkoch, no bez sexu to bude do určitého veku naozaj málo.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!