Business dovolenka

Letná dovolenka má byť pre každého z nás bez ohľadu  na vek, pohlavie, pracovné zázemie či iný sociálny status časom stráveným v príjemnej destinácii a predovšetkým s tými, ktorých sa počas bežných pracovných dní nevieme nabažiť. Má byť pre vás istým balzamom na dušu – v hlave vám víri prehnane veľa myšlienok, pre ktoré nielenže nespíte, ale ani nemáte čas roztriediť podstatné fakty od zbytočných pliev. Keď prácou “trýznený“ muž začuje, že letná dovolenka klope na dvere, prevráti pracovný stolík naruby, všetky papierovačky skartuje a mobil nastaví na tichý režim. Samozrejme, trochu fabulujeme, ale veď aj ten najprísnejší kravaťák potrebuje aspoň na týždeň vyskočiť zo zabehnutého kolotoča.

Už keď vás okolie prehovorilo, aby ste sa teda pripravili na letnú dovolenku, nastávajú diskusie o výbere vhodnej destinácie a spoločnosti, ktorá vám bude robiť garde. Ak máte partnerku, tak ani len nepomyslíte na to, že by ste ju zo zoznamu vyškrtli. Ibaže ste sa na tom spoločne dohodli. Najčastejšie sú našimi spoločníkmi na letnej dovolenke rodinní príslušníci či blízki priatelia, no čoraz lákavejší je trend business dovolenky. Aj tu treba rozlišovať niekoľko variant!

Páni elegáni, pre ktorých je business rannou šálkou kávy, večernou uspávankou a najvzrušujúcejšou milenkou, sa nedokážu naučiť žiť aj pre svoj vlastný duševný pokoj. Ak naozaj nepociťujú potrebu relaxovať a vzdialiť sa od práce, treba sa pripraviť na to, že ju budú vyhľadávať aj na dovolenke. Takýmto strojeným podnikateľom sa rozhodne v ich činnosti darí, no časom určite zistia, že peniaze taktiež nie sú všetkým. Ale aj to si už musí prehodnotiť každý sám. Jednoznačne platí, že tento typ businessmanov nie je v bežnom kolektíve vítaný, môže teda vycestovať na letnú dovolenku len s rovnakou partiou kolegov alebo dohodnúť si obchodné rokovanie v príjemnej destinácii.

Oblek ako jediný plážový outfit? Nuda!!!

Tu sa práve dostávame k jadru veci. Áno, vzduchom sa šíri nový módny trend – dovolenka spojená s businessom alebo pozvať kolegov na spoločné trávenie letnej dovolenky. V tom prvom prípade vás hneď upozorňujeme, že pri toľkom šťastí a možnosti spríjemniť si obchodné stretnutia v dovolenkovom raji, máte aj tak veľkú smolu. Neodporúčame vám na túto dovolenku pozývať nikoho zo svojho blízkeho okolia. Ani partnerku! Vy sa po celý čas nebudete vedieť vymotať z obchodného slovníka, po pláži budete behať s kalkulačkou v ruke a namiesto pozvania na drink jej predložíte nejaký strategický plán plný nudných čísel a vzorcov. To by musela byť príliš tolerantnou, aby s vami takúto dovolenku zdieľala. Áno, chceme tým naznačiť, že sa ocitnete sám na pláži a bohatý!

Ak uvažujete o trávení dovolenky v spoločnosti kolegov, aj tu buďte opatrní. Predsa nie každý kolega je aj kamarát a dbajte na to, aby ste týmto nezahájili ponorkovú chorobu. Tiež si treba poriadne zvážiť, aká osobnosť je kolega a aké je jeho rodinné zázemie. Tu opäť prichádza do úvahy, že sa dovolenka zvrtne na zbytočné táranie o práci, ktoré ani jednej strane neprospejú.

Pozvite na dovolenku ak už kolegu, tak aspoň takého, s ktorým vás spájajú rovnaké záľuby a bude možné ich v danej destinácii praktizovať. Alebo vás obidvoch lákajú historické pamiatky, spoznávanie nových kultúr či rôzne vodné športy, pri ktorých sa zaručene odviažete. Ak obidvaja máte partnerky a deti, palec hore si od nás zaslúžite za predpokladu, že sa decká do sýtosti navystrájajú a partnerky si nájdu spoločnú reč. Letná dovolenka so sebou prináša aj takéto riziká, je len na vás, aký analytický plán na ich riešenie zvolíte!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!