Ako si rýchlo rozmraziť čelné sklo

Bez rozmrazených čelných skiel by ste ďaleko nedošli, a tak je treba vedieť, ako ich čo najrýchlejšie, najefektívnejšie a zároveň najšetrnejšie očistiť. Tu je niekoľko užitočných tipov, ako s námrazou zatočiť.

Pokiaľ máte rozmrazovač, máte vyhrané

Rozmrazovač je o to efektívnejší, čím viac ho používate. Môže to s ním trvať síce o trochu dlhšie ako s teplou vodou, ale čím viac ho použijete, tým bude výsledok lepší. Rovnako ako pri vode je najlepšie použiť rozmrazovač spolu so škrabkou či handričkou.

Použite vodu, ale uistite sa, že nie je vriaca

Ak používate na odstránenie námrazy na oknách teplú vodu, potom sa uistite, že nie je vriaca. Aj keď sa môže zdať, že vyliatie horúcej vody na sklo je najjednoduchšia a najrýchlejšia cesta, môže sa vám to vypomstiť. Ak bude voda príliš horúca, môže hroziť, že vám sklo praskne. Namiesto toho použite vlažnú vodu a námrazu potom zotrite handričkou alebo škrabkou z Opel Grandland. Musíte si však dať pozor na to, aby ste sklo nepoškriabali.

Zahmlené okná nikdy neutierajte prstami

Mastnota z vašich rúk naozaj nie je to, čo by okná vyčistilo. Okná sa potom len zamažú a viditeľnosť nebude o moc lepšia. Ak navyše máte na ruke prstene, môže hroziť, že si čelné sklo na Opel Astra poškriabete. Radšej použite nejakú handričku alebo v lepšom prípade klimatizáciu.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!