Zdravie

Ako podporovať imunitu vo vyššom veku?

Chrániť si svoje zdravie musíme po celý život. Za deti zodpovedajú rodičia, dospelí už musia byť samostatní, no ako prihliadať na imunitu vo vyššom veku a zvlášť u seniorov? Súvisia s tým isté špecifiká, pretože starší už pravdepodobne nie sú až takí vitálni, aby pravidelne športovali, užívajú rôzne lieky a ich kombinácia dokáže ako pomôcť, tak aj nepriaznivo pôsobiť na určité orgány. Ako nájsť zlatú strednú cestu?

Ak títo ľudia už dlhšie žijú osamote, musíte rátať aj s ich nechuťou vôbec niečo meniť vo svojom živote. Nie všetci, samozrejme, dajú na usadlý spôsob života, no výnimiek je čoraz menej. U seniorov je väčšie riziko uzavretosti, opustenosti, teda nepriaznivého duševného zdravia. To sa postupne prejaví aj na ich fyzickej vitalite.

Zaručený návod, ako ich posmeliť a opäť milovať život, neexistuje. Z pozície detí a vnúčat im venujte čo najviac voľného času, naplánujte si s nimi spoločné výlety, prechádzky, no ak vám momentálne povinnosti nedovolia viac, tak im aspoň zatelefonujte. Zaručene im to pomôže!

Pomáha zdravá a pravidelná strava a k nej vhodné doplnky

Pre seniorov vyhľadávame najčastejšie vitamínové komplexy na posilnenie srdca, pohybového ústrojenstva, na zlepšenie zraku a pamäti. Použitie akéhokoľvek prípravku konzultujte s lekárom a ten vás rozhodne lepšie usmerní pri výbere konkrétneho produktu.

Najväčší záujem je o jedny konkrétne doplnky tak, aby uspokojili všetky potreby staršieho človeka a podporili k správnej funkcii čo najviac orgánov. Všeobecne by prípravky nemali obsahovať náhradné sladidlá, rôzne príchute a mali by byť stráviteľné aj pre ľudí s intoleranciou na lepok.

Nepísaným pravidlom je, že ak výživový doplnok obsahuje vitamíny od skupiny A až po E, prispejete organizmu ku každodennej energii a zvýšenej produktivite. Správne sa naštartuje aj imunitný systém a regenerujú poškodené bunky a väzivá. Upozorňujeme, že žiadna zázračná tabletka neexistuje a všetko je nielen v našich nohách, ale aj v hlave!

Foto: pixabay.com